×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اشتغالزایی برای ۳۰۰ نفر با افتتاح مجتمع خدمات کشاورزی و صنایع تبدیلی نهاوند

با بهره‌برداری از مجتمع خدمات کشاورزی و صنایع تبدیلی نهاوند برای ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند اظهار کرد: مجتمع خدمات کشاورزی و صنایع تبدیلی که توسط بخش خصوصی درحال اجراست از پیشرفت ۵۰ درصدی برخوردار بوده و با بهره‌برداری از آن برای ۳۰۰ نفر به‌طور مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.
کریم حاج‌باباعلی با بیان اینکه این مجتمع در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع جنب شهر صنعتی شهرستان با یکی از مدرن‌ترین سازه‌های دنیا درحال اجراست، افزود: این مجتمع مربوط به علیرضا کاظمی و دارای بخش‌های گلخانه‌ای هیدروپونیک و صنایع تبدیلی و سردخانه ده هزار تنی است.

وی ادامه داد: گلخانه این مجتمع در 2 فاز 2 هکتاری اجرایی شده و فاز یک آن صد درصد مورد بهره‌برداری قرار گرفته و فاز دوم نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
حاج‌باباعلی با بیان اینکه گلخانه این مجتمع مجهزترین و تنها گلخانه هیدورپونیک استان است، افزود: گلخانه هیدرویونیک در زمینی به مساحت ۵/۳ هکتار به‌صورت کاملا مجهز و با طراحی مدرن‌ترین سازه دنیا دارای سیستم مرکزی تنظیم دما با سرمایه ۱۶ میلیارد تومان ساخته شده است. به گزارش فارس، وی افزود: در کنار مجتمع صنایع تبدیلی علاوه‌بر گلخانه هیدروپونیک یک واحد سردخانه ده هزار تنی مجهز به سیستم سورتینگ و بسته‌بندی مطابق با استاندارد جهانی و همچنین تولید کنسانتره و پوره میوه‌جات با ظرفیت تولید سالانه ۳۰ هزار تن درحال ساخت است.

حاج‌باباعلی درباره سرمایه‌گذاری این مجتمع گفت: برای ساخت و اجرایی این مجتمع یکی از مجهزترین مجتمع‌های کشاورزی سطح استان است ۱۳۰ میلیارد تومان از محل بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده که درصورت بهره‌برداری از آن برای ۳۰۰ نفر به‌صورت مستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

قابل ذکر است که شهرستان نهاوند یکی از قطب‌های اصلی کشاورزی استان همدان است که در زمینه تولید برخی از محصولات کشاورزی و باغی مقام یک استان را داراست.
نبود صنایع تبدیلی در این شهرستان موجب فروش محصولات تولیدی بخش کشاورزی به‌صورت غیرفرآوری شده و در نتیجه خروج بخشی از سرمایه‌های این بخش از شهرستان است که درصورت ایجاد صنایع تبدیلی علاوه‌بر افزایش سود کشاورزان بخش اشتغال نیز رونق می‌گیرد.

سرویس ایران / استان همدان / معصومه سلیمانی صابر

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.