×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

«دیدن این فیلم جرم است» یک فیلم با حرفهای مطالبه گرانه جدی است

به گزارش خبرنگار مهر زهرا عبداللهی در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» که یک‌شنبه شب با حضور اصحاب رسانه و به همت بسیج رسانه استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: «دیدن این فیلم جرم است» یک فیلم سیاسی است و حرف‌های مطالبه‌گرانه جدی دارد.
وی افزود: این فیلم یک فیلم صریح است که شفاف مطالبه‌اش را بیان می‌کند اما در قالب فیلمنامه و پرداخت ضعیف، این فیلم خوب نیست.
سردبیر خبرگزاری ایسنا منطقه قزوین عنوان کرد: «دیدن این فیلم جرم است» علی رغم داشتن برخی نقاط قوت، فکر می‌کنم حرفی که می‌خواهد بگوید را به بدترین شکل ممکن نشان داده است.
وی تصریح کرد: همه ما می‌دانیم شخصیت خیلی مهم است و این شخصیت است که داستان را پیش می‌برد اما مخاطب نوعی با آدم‌های این فیلم همزاد پنداری نمی‌کند.
عبداللهی اضافه کرد: نوع شخصیت پردازی به گونه است که مخاطب آن را دوست ندارد و پس از مدتی همانگونه که دو سال پیش پس از تماشای فیلم در جشنواره فراموششان کرده، آن را دوباره فراموش می‌کند.
وی با طرح این سوال که از سید امیر موسوی قهرمان فیلم چه می‌دانیم به جز چند خط نوشته که روی پرده نقره‌ای نمایش داده می‌شود و شخصیت را معرفی می‌کند، عنوان کرد: در این فیلم نه تنها قهرمان بلکه باقی شخصیت‌ها به خوبی پرداخت نشده‌اند و مخاطب عام ارتباطی با آن‌ها برقرار نمی‌کند.
این منتقد سینما در قزوین با بیان اینکه رسالت فیلم شعار و بیان یکسری حرفهای گذرا نیست، گفت: فیلم باید زبان مردم جامعه باشد، قهرمان باید در جامعه اثرگذار باشد اما قهرمان این فیلم واقعاً قهرمان به نظر نمی‌رسد و به نظر من برآیند این فیلم مثبت نیست و باید دید که مخاطب که از سالن سینما خارج می‌شود چقدر حالش خوب است.
وی در پایان با بیان اینکه فیلم پر از شعار است و فیلمساز نتوانسته حرف درستی که می‌خواهد بگوید را در قالب هنر ارائه کند، یادآور شد: بنده به عنوان یک مخاطب حرف جاری در فیلم را قبول دارم، اما فیلم را به عنوان یک اثر هنری درست نمی‌پذیرم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.