×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ضرورت تکمیل و بهره برداری از پروژه های اولویت دار عمران شهری

به گزارش ” شهر ” به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه  ۱۸ ، مصطفی سلیمی طی سخنانی در حاشیه نشست و بازدید نظارت دوره ای از این منطقه با اشاره به این نکته که در حال حاضر بدلیل عدم وجود مدیریت شهری واحد در پایتخت ، نمی توان تمام مطالبات شهروندان را جامه عمل پوشاند ، اظهار داشت : مقوله نگهداشت شهر از مهمترین رویکردهائی است که می بایست در اقصی نقاط پایتخت اجرا و در جهت بهبود وضعیت آن و جلب رضایتمندی شهروندان گام برداشت.

او ادامه داد : عدم وجود مدیریت شهری واحد در پایتخت، موجب شده تا شهرداری بعنوان متولی اصلی اداره امور شهر، نتواند انتظارت را در اسرع وقت برآورده نماید که این امر نیازمند بازنگری جدی در حدود اختیارات نهادهای خدمات رسان است.

به گفته این مقام مسئول ، اقدامات ماندگار در این بخش از پایتخت همانند احداث بیمارستان تخصصی کودکان حکیم، توسعه مترو در بخش جنوبی خط ۳ و امتداد خطوط ۸ و ۱۱ به داخل بافت مسکونی، به همراه پروژه های متعدد عمرانی احداث شده و یا در حال احداث، آثار مهمی در جهت ارتقاء سطح زندگی شهروندان خواهد داشت.

سلیمی همچنین از پاکسازی اراضی موسوم به تقی آباد از کارگاه های غیر مجاز تفکیک پسماند ، راه اندازی فروشگاه گلماند ، اجرای طرح تعریض محور شهیدان بهرامی به گذری ۳۵ متری ، رشد درآمد نقدی، توجه به پیامهای ارسالی شهروندان در دو سامانه ۱۸۸۸ و ۱۳۷ بعنوان بخش دیگری از اقدامات ارزشمند مدیریت شهری منطقه نام برد که توانسته رضایتمندی نسبی شهروندان را به همراه داشته باشد.

همچنین سید محمد فیاض شهردار منطقه نیز در ابتدای این نشست و بازدید گزارش مبسوطی از کارنامه عملکردی خویش در دوران ۳۸ ماهه اخیر را به استماع معاون شهردار تهران رسانید.

تبیین و تشریح جزئیات ۲۶ محور کاری برای بخشهای مختلف مدیریت شهری و ارائه پیشنهاداتی در خصوص تملک املاک معارض اولویت دار واقع در مسیر احداث بزرگراه شهید بروجردی و اجرای طرح تعریض محور شهیدان بهرامی به گذری ۳۵ متری به همراه بازنگری در اعتبارات حوزه خدمات شهری و فضای سبز از دیگر بخشهای سخنان شهردار منطقه ۱۸ تهران بود.

علاوه بر نظارت کارشناسان معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران از نواحی هفتگانه ، معاون شهردار تهران نیز از پروژه ها و اقداماتی نظیر پاکسازی اراضی تقی آباد از کارگاه های غیر مجاز تفکیک پسماند ، بلوار ۴۵ متری بهار ، بیمارستان در حال احداث کودکان حکیم ، مجموعه شهربانو ، بوستان در حال احداث مدافعان سلامت ، فروشگاه گلماند ، بازار آهن و یراق آلات شاد آباد ، بزرگراه شهید بروجردی و ساماندهی مسیل کن بازدید بعمل آورد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.