×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

۱۰۰۰ هکتار گلخانه در کشور تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی برومندی شامگاه یکشنبه در سخنانی در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت بالای لرستان در تولیدات محصولات کشاورزی، اظهار کرد: نقش پررنگ لرستان در امنیت غذایی کشور و تولیدات مازاد بر مصرف که می‌تواند زمینه صادرات و ارز آوری را به دنبال داشته باشد بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: لرستان با وجود ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی، همچنین صنعت دامپروری و تولید سالانه بیش از ۲.۹ میلیون تن محصولات کشاورزی در رتبه بندی کشور ۲.۵ درصد از کل محصولات کشور را تولید می‌کند.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به ظرفیت موجود و بر اساس آمایش سرزمین، همچنین مجموعه مطالعات جهاد کشاورزی برنامه مدونی برای توسعه بخش کشاورزی استان داریم.

برومندی توسعه باغات و گلخانه را از مهمترین اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی در استان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۷۰ هکتار گلخانه در استان وجود دارد، اما تا سال ۱۴۰۴ باید این رقم افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۱۰۰۰ هکتار گلخانه در کشور به بهره برداری می‌رسد، تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۲۱ هزار گلخانه در کشور وجود دارد که تا سال ۱۴۰۴ باید به ۴۸ هزار هکتار افزایش پیدا کند.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: یکی از استان‌های هدف که ظرفیت بالایی برای احداث گلخانه دارد لرستان است که برای تحقق آن از ظرفیت صندوق توسعه ملی استفاده خواهد شد، همچنین توسعه باغات نیز از دیگر اولویت‌های ما در استان است.

برومندی خاطرنشان کرد: ما باید به سمت کشاورزی مدرن حرکت کنیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.