×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

رونمایی از نخستین فروشگاه گلماند تهران

به گزارش ” شهر ” به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۸ ، بر اساس این طرح ، شهروندان با تحویل پسماندهای خشک خانگی خویش ، گلدانهای گل دریافت و حتی در ایام شیوع ویروس کرونا نیز می توانند با برقراری یک تماس تلفنی ، از خدمات این فروشگاه بهره مند شوند.

مجتبی رجب صلاحی معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ابتدای این مراسم طی سخنانی با اشاره به این نکته که روزانه در کشور ۵۸ هزار تن زباله تولید می شود ، اظهار داشت : از این حجم زباله ، سهم شهرها به ازای هر نفر ۸۰۰ گرم و روستاها نیز به ازای هر نفر ۵۰۰ گرم بوده و در کل ۶۵ درصد زباله های تولیدی تر و تنها ۳۵ درصد آن زباله خشک و قابل بازگشت به چرخه تولید می باشد.

او با بیان کاهش تعداد نقاط دفن زباله در کشور که با اقدامات ضربتی و عملیاتی ، از مجموع ۳۰۰۰ نقطه هم اکنون به تعداد ۷۰۰ نقطه رسیده ، یاد آور شد : بنا را بر این نهادیم که نقاط دفن زباله در کشور به تعداد ۲۸۳ نقطه رسیده تا میزان آلودگی هوا کاهش یابد.

این مقام مسئول یاد آور شد : در بخش تولید کود کمپوست نیز در حال حاضر بیش از ۴۰ مرکز فعالیت داشته که در برنامه ای پنج ساله قرار است به تعداد ۱۳۰ مرکز افزایش یابد.

راه اندازی سه کارخانه زباله سوز در استانهای شمالی کشور بغیر از پایتخت ، تصویب قانون کمک به پسماندهای عادی در مجلس و متعاقب آن اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان به شهرداری های کشور از دیگر بخشهای سخنان وی در این مراسم بود.

همچنین صدرالدین علیپور مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران نیز در ادامه این مراسم ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند مدیریت شهری منطقه در مقوله تفکیک پسماند از مبداء و مشارکت در امر راه اندازی فروشگاه گلماند ، به تبیین اقدامات شاخص این سازمان من جمله تبدیل سرشاخه های درختان به کود ، راه اندازی غرف دریافت پسماند الکترونیک ، هوشمند سازی ، طرح شنبه های بدون پسماند پرداخت.

برپایه این گزارش ، فیاض شهردار منطقه در ادامه مراسم کارتهای عضویت افتخاری گلماند را به مجتبی رجب صلاحی معاون امور شهرداری ها سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و همچنین صدرالدین علیپور مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اعطاء و به اتفاق آنها از این طرح رونمائی کرد.

نخستین فروشگاه گلماند پایتخت واقع در بزرگراه فتح ، پل شیر پاستوریزه ، خیابان ۴۵ متری زرند ، بعداز پل زیر گذر ، خیابان شهید وثوقی ، جنب مجموعه ورزشی شهیدان قربانی دستجردی همه روزه آماده خدمات دهی به عموم شهروندان با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در ایام شیوع ویروس کرونا می باشد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.