×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Wednesday, 4 August , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
شهرداری تهران ملزم به حفاظت از میراث طبیعی کوه بی بی شهربانو شد

به گزارش خبرنگار مهر، ادامه بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به حفاظت از میراث طبیعی در بخشی از اراضی حریم جنوبی رشته کوه توچال» در جلسه امروز شورای شهر در دستورکار قرار گرفت.

در ابتدا حجت نظری در خصوص این پیشنهاد گفت: در جلسه گذشته درباره لزوم یکپارچه دیدن میراث طبیعی تهران و لزوم توجه به حفاظت از کوه بی بی شهربانو در کنار کوه توچال بحث شد. این پیشنهاد نیز با موافقت کمیسیون های مربوطه همراه شد.

در ادامه شهربانو امانی در موافقت گفت: وقتی شورا می خواهد مقررات گذاری کند، باید این مقررات جامع باشد و هم کوه توچال و هم کوه بی بی شهربانو را مورد توجه قرار دهد.

سپس زهرا صدراعظم نوری گفت: عنوان این طرح به الزام شهرداری به حفاظت از منابع طبیعی رشته کوه توچال و بی بی شهر بانو تغییر یافته است.

در ادامه حسن رسولی در مخالفت با این پیشنهاد گفت: با ارائه این پیشنهاد کل لایحه تغییر یافته است و این درست نیست.

نظری در واکنش به سخنان رسولی گفت: نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که شهروندان تصور کنند تنها شمال شهر برای ما اهمیت دارد و جنوب شهر یا ری برای اعضای شورا بی اهمیت است.

نوری گفت: پیشنهادی در هفته گذشته مطرح شده و کمیسیون ها نیز نظر کارشناسی خود را مطرح کرده اند و با اداره کل حریم و شهرداری مناطق مربوطه مذاکره نیز شده است.

در نهایت این پیشنهاد با ۱۸ رای موافق به تصویب رسید.

در ادامه رسولی گفت: بنده از منظر شمال و جنوب شهر مخالفت نمی کنم اما این گونه کلی گویی درباره این بحث قابلیت اجرای آن را از بین می برد. اگر این عبارت رای آورد یعنی در این محدوده مطرح شده در لایحه، تصرفات غیرقانونی معارض با محیط زیست شکل می گیرد اما ما در کجا ثابت کرده ایم که فعالیت کارخانه سیمان غیر قانونی است.

نژاد بهرام گفت: فعالیت های هم سو با محیط زیست جزو اصول ما است. ما نمی خواهیم ماجرای دوباره کوه دماوند تکرار شود و نمی خواهیم این شائبه ایجاد شود که شهرداری تهران به دنبال تملک اراضی به نفع خود است که بعداً ممکن است از آن برج یا هر چیز دیگری ایجاد شود.

در ادامه هاشمی گفت: اگر هدف دوستان تعطیل کردن کارخانه سیمان در حوالی کوه بی بی شهر بانو است، این نیت درست نیست.

نظری خطاب به هاشمی گفت: برخی سخنان شما باعث وهن شورا است. معدن حوالی بی بی شهربانو نباید در محیط کوه تجاوز کند و مقررات ما

در نهایت تغییر کلیات این طرح با ۱۸ رای موافق مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.