×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Wednesday, 4 August , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
رای منفی به باغ بودن ملکی با تعداد درختان نامشخص

به گزارش خبرنگار مهر، لایحه بررسی پلاک‌های ثبتی و باغات در دستورکار جلسه امروز شورای شهر قرار گرفت.

در ابتدا محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر در توضیح یک پلاک ثبتی گفت: پلاک ثبتی مدنظر دارای ۴۰ اصله درخت مثمر و ۵۷ درخت غیر مثمر است. مجموعاً ۱۳۱ اصله درخت و نهال در این ملک وجود دارد. سال ۶۷ مدیرکل امور شورای شهر به آن رأی باغ داده است. به علاوه سال ۹۷ اعضای کمیسیون ماده ۷ رأی به باغ بودن داده‌اند.

وی افزود: حد نصاب درختان ۴۳ اصله است و رأی کمیسیون ۱۲ ملک بایر است. این پرونده یک بار در شورای شهر مطرح شده است و گزارش سال ۶۶ که گفته ملک دارای ۱۳۱ اصله درخت و نهال است، در هیچ گزارش دیگر و عکس هوایی وجود ندارد و در گزارشات بعدی ۲۲ اصله درخت مطرح شده است.

سالاری تاکید کرد: به نظر می‌رسد گزارش ۱۳۱ اصله درخت خلاف است. در نهایت با توجه به رأی کمیسیون ماده ۱۲ مبنی بر بایر بودن زمین، نظر کمیسیون مبنی بر باغ نبودن این ملک است.

در ادامه حسن رسولی گفت: رأی کمیسیون ماده ۱۲ مربوط به سال ۶۷ است و می‌شود به رأی کمیسیون ماده ۱۲ با توجه به مستندات شک کرد. این ملک مجموعاً ۱۰۱ اصله درخت داشته و دارد و به نظر می‌رسد مالک قصد خشک کردن درختان را داشته است لذا به نظر بنده این ملک باغ است.

سالاری در ادامه گفت: کمیسیون ماده ۱۲ در دهه ۶۰ رأی به بایر بودن این ملک داده است. پس از این تاریخ دو رأی مبنی بر باغ بودن و نبودن این ملک داده می‌شود که در هر دو گزارش ۲۳ اصله درخت مطرح شده است.

سپس زهرا صدراعظم نوری گفت: ما نامه‌ای در سوابق این ملک داریم که در آن مدیرعامل سازمان پارک‌ها در سال ۶۶ اعلام کرده که بر اساس گزارش کارشناسان سازمان، ملک دارای ۹۷ درخت مثمر و ۳۷ درخت خشک است و کمیسیون ماده ۷ ملک را باغ تصویب کرده است.

وی افزود: به نظر بنده رأی کمیسیون ماده ۱۲ در گذشته مشکوک بوده و این ملک نمی‌تواند باغ باشد.

در نهایت باغ بودن این ملک با ۶ رأی موافق به تصویب نرسید.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.