کارگاه فعالیتهای های اجتماع محور توسط موسسه طب و روان بهزیستی شهرستان قدس برگزار شد

کارگاه آموزشی خانواده با موضوع مهارتهای زندگی و با هدف توان‌افزایی و ارتقای مهارت های فردی توسط موسسه طب روان بهزیستی شهرستان قدس برگزار می شود.

کارگاه آموزشی خانواده با موضوع مهارتهای زندگی و با هدف توان‌افزایی و ارتقای مهارت های فردی توسط موسسه طب روان بهزیستی شهرستان قدس برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان قدس، سومین جلسه کارگاه مهارتهای زندگی با موضوع حل مسئله، در شهرک عزیزی شهرستان قدس برگزار شد..
احمد عارفی کارشناس این طرح در خصوص مسایل مطرح شده در این کارگاه عنوان نمود: از جمله موارد مطرح شده در این کارگاه که ویژه گروه میانسال می باشد مسائلی پیرامون زندگی ما، وجود دارد یا به وجود می آید و ما ناچاریم برای حل این مسائل و برخورد مناسب با آنها مهارت لازم را به دست بیاوریم که برای تحقق این امر لازم است موارد زیر را به عنوان راهکار حل مسئله در نظر داشته باشیم.
ایشان درادامه افزود: در ابتدای جلسه مسایلی شناسایی مسئله، و سپس تعریف مسئله به این معنی که دقیقا مشکل بوحود آمده چیست و بدانیم چه موضوعی پیش آمده و در نهایت بعد از مشخص شدن مسئله برای حل آن ممکن است یک یا چند راه حل را در ذهن خود بررسی کنیم، بعد از بررسی آنها، راه حلی که دقیق تر و مناسب تر است را پرورش می دهیم.
گفتنی است کارشناس این طرح در پایان ادامه داد : همه انسانها به منظور حل قطعی مسئله باید نتایج به دست آمده را ارزیابی کنند تا کاملاً مطمئن شوند مسئله به وجود آمده برطرف و حل شده است و نمونه های مسائل روزمره ما که با این روش می توان به سادگی آنها را برطرف کرد مانند: افت تحصیلی، رفتار خشونت آمیز یا اختلالات خواب می باشد که در سومین جلسه کارگاه مهارتهای زندگی مورد بررسی قرار گرفت.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید