ایران و عراق با اتکا به ظرفیت‌های خود مسائل فی مابین را حل کنند

رئیس مجلس با بیان اینکه کشورهای فرا منطقه‌ای هیچ‌گاه به نفع مصالح ایران و عراق تصمیم نمی‌گیرند، گفت: دو کشور باید با اتکا به ظرفیت‌های خود مسائل فی مابین را حل کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا کسانی که واکسینه شده‌اند در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند.

وی افزود: تعمیق روابط دو کشور بر مسائل منطقه‌ای به ویژه بر همسایگان تأثیرگذار است.

رئیس مجلس با اشاره به دخالت بیگانگان در تحولات منطقه با هدف ایجاد ناامنی بیان کرد: به ما ثابت شده است که کشورهای فرا منطقه‌ای هیچ‌گاه به نفع مصالح ایران و عراق تصمیم نمی‌گیرند و دو کشور باید با اتکا به ظرفیت‌های خود مسائل فی مابین را حل کنند.

قالیباف همچنین با اشاره به درپیش بودن اربعین حسینی با تأکید بر لزوم رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های  بهداشتی در مراسم مذهبی تأکید کرد: باید شرایطی مهیا شود که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی افرادی که واکسینه شده و مشکلی ندارند امکان حضور در مراسم را پیدا کنند و ظرفیت پذیرش افزایش یابد.

نخست‌وزیر عراق نیز در این دیدار با تأکید بر اهمیت روابط دو کشور در منطقه و تحولات مختلف بر ارتقای روابط ایران و عراق و افزایش همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید