تشریح خدمات هلال احمر در اربعین ۱۴۰۰

دبیرکل جمعیت هلال احمر با تشریح نحوه خدمت رسانی در اربعین حسینی، گفت: هلال احمر همچون سال های گذشته به ارائه خدمات درمانی و سنجش سلامت کرونا خواهد پرداخت.

محمد حسن قوسیان مقدم، در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص نحوه ارائه خدمت هلال احمر در اربعین ۱۴۰۰، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر همچون سال‌های گذشته به ارائه خدمات خود در کشور عراق به مناسبت اربعین حسینی می‌پردازد و خدماتی از جمله امداد رسانی به زائران، ارائه خدمات درمانی و به طور کلی کمک رسانی را انجام خواهد داد.

وی افزود: در حال حاضر کمیته اربعین هلال احمر فعال شده و برنامه‌ریزی‌ها برای این سفر در حال انجام است. در صورتی که اربعین امسال تنها سفر هوایی داشته باشیم، در شهرهای کربلا و نجف مراکز درمانی و امدادی خود را برپا خواهیم کرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: در مسیر نجف به کربلا نیز پایگاه‌ها و ایستگاه‌های خود را به منظور خدمت رسانی به زائران برپا می‌کنیم. آمبولانس‌های هلال احمر نیز در کشور عراق مستقر خواهند بود و برای ارائه خدمت به زائران حسینی فعالیت خواهند کرد.

وی در خصوص تعداد نیروهای اعزامی هلال احمر به عراق، اظهار داشت: هنوز تعداد مشخص نیروها تعیین نشده چرا که تعداد زائرین ایرانی نیز هنوز به قطعیت نرسیده است اما قطعاً تعداد نیروهای هلال احمر کمتر از سال‌های گذشته خواهد بود.

قوسیان مقدم افزود: با توجه به شیوع کرونا نیز خدماتی از جمله غربالگری، تب سنجی و سنجش سلامت زائران نیز توسط هلال احمر انجام می‌شود. البته طرح سنجش سلامت که از ابتدای نوروز تاکنون در مرزهای کشور در حال اجرا است نیز ادامه دارد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید