آژانس در زمین آمریکا بازی نکند/ تقدیر از سفرهای استانی رئیس‌جمهور

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: رئیس‌جمهور در روز غیر کاری به نقاط محروم کشور سفر می‌کند و با مردم «رخ به رخ» سخن می‌گوید که این کار فاصله دولت و ملت را کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله بادامچیان که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می گفت، با اشاره به واردات واکسن «کرونا»، گفت: این حجم از واردات واکسن و سرعت بخشیدن به تولید واکسن در داخل نشان از یک کار جهادی است و مردم سوال می کنند چرا این کارها در دولت قبلی با این همه امکانات انجام نشد.

وی همچنین با اشاره به سفرهای استانی رئیس‌جمهور، افزود: رئیس‌جمهور در روز غیر کاری جمعه به نقاط محروم کشور سفر می کند و با مردم «رخ به رخ» سخن می گوید که این کار فاصله دولت و ملت را کاهش می دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: نشستن پای درددل کارگران معدن و تلاش برای حل مشکل آنها و بردن وزرا و مسئولان که در همان محل مشکلات را بررسی و چاره جویی کنند، نشان از یک تحول در رسیدگی به دردهای مردم دارد و این خود یک تجلی از مردمی بودن دولت است.

بادامچیان در ادامه درباره اظهارات اخیر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره پرونده هسته ای ایران و مذاکرات وین، تاکید کرد: آژانس همیشه درباره پرونده هسته ای ایران طرف دشمنان ملت ایران غش می کند و «گروسی» انتظار دارد با بدعهدی آمریکا و نقض پیمان اروپایی ها، همچنان ایران سخاوتمندانه دسترسی های فراپادمانی به آژانس بدهد و جمهوری اسلامی همچنان به اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی ادامه دهد.

وی افزود: فعالیت هسته ای ایران صلح آمیز است و تمام فعالیت های ما در چارچوب حقوق هسته ای ایران است که آژانس آن را به رسمیت می شناسد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: اگر آژانس بخواهد در زمین آمریکا بازی کند، ایران باید در تداوم همکاری با آژانس تجدیدنظر کند. چرا که این همکاری جز ضرر و زیان چیزی عاید ملت ایران نمی کند.

بادامچیان موضع اروپایی ها در قبال مذاکرات برجامی را غلط دانست و اضافه کرد: تعجب در این است که اروپایی ها بر مواضع غلط خود اصرار دارند. آمریکا و اروپا می‌دانند که ایران در مواضع خود استوار است و اگر آنها به خطاهای سیاسی خود پی برده اند مسیرشان را تغییر دهند.

وی به حادثه ۱۱ سپتامبر اشاره کرد و گفت: ۲۰ سال پیش آمریکا به بهانه حمله تروریستی به برج های دوقلو و پنتاگون، به افغانستان و عراق حمله کرد و میلیونها انسان بیگناه را به خاک و خون کشید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: آمریکا اجازه نداد در داخل این کشور تحقیقات در این خصوص به نتیجه برسد و به دنبال بهانه جویی بود که به افغانستان حمله کرد.

بادامچیان با بیان اینکه امروز آمریکایی‌ها با خفت و خواری از افغانستان فرار کردند و فردا باید از عراق فرار کنند، گفت: جنایات آمریکا در سرزمین‌های اسلامی به ویژه افغانستان و عراق بی شمار است و کارنامه سنگینی از نقض حقوق بشر و ارتکاب جنایات جنگی به جا گذاشته است.

وی با اشاره به تحولات افغانستان، اظهار داشت: ملت افغانستان خودشان باید بدون دخالت خارجی سرنوشت خود را تعیین کنند و حکومتی مبتنی بر رضایت عامه پدید آورند.

دبیرکل حرب موتلفه اسلامی تاکید کرد: هیچ وقت راه حل نظامی در افغانستان جواب نداده و اکنون هم جواب نمی دهد.

بادامچیان، طالبان را به رعایت حقوق اقوام و مذاهب در شکل گیری دولت جدید فراخواند و با اشاره به اینکه دولت های زیادی در چهل سال گذشته در افغانستان روی کار آمدند و رفتند، گفت: ملت افغانستان ملتی بزرگ، دارای ریشه فرهنگی عمیق و تمدنی با غنای زبان فارسی هستند. مردمی صبور، مقاوم و ضد اجنبی که لیاقت آنها یک حکومتی است که همه ملت در آن مشارکت کنند تا آزادی و استقلال آن تامین شود.

وی با اشاره به بیانیه رئیس دولت اصلاحات در مورد دفاع از مقاومت در پنچشیر، تصریح کرد: واقعیت تحولات افغانستان را آن طور که هست باید دید نه آن طور که مایلیم. ضمن آنکه نباید با بدفهمی در سیاهچاله توطئه و دسیسه آمریکایی ها و غربی ها سقوط کنیم.

دبیرکل حرب موتلفه اسلامی با اشاره به مواضع برخی اصلاح طلبان تندرو، گفت: اگر اصلاح طلبان واقعا دلشان برای دموکراسی در افغانستان می سوزد، یک تیپ از اصلاح طلبان تشکیل دهند و بروند در پنجشیر بجنگند.

بادامچیان با اشاره به ورشکستگی سیاسی اصلاح طلبان در تولید دوقطبی های کاذب، اظهار داشت: مساله افغانستان چیزی نیست که بشود از آن یک دوقطبی ساخت.

وی افزود: برخی نظرات ارائه آدرس غلط به سیاست خارجی مستقل کشور است و باید از آن عبور کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین از اقدامات رئیس قوه قضاییه در تداوم اجرای سند تحول قضایی تجلیل کرد و گفت: آن تصمیمی که درباره سند خودرو گرفته شده بسیاری از مشکلات مردم را حل می کند.

بادامچیان در پایان درگذشت برادر آیت الله مکارم شیرازی و نیز درگذشت پدر رحیم پور ازغدی را تسلیت گفت و علو درجات آنها را از خداوند متعال مسالت کرد.

linkلینک کوتاه خبری :