نشانه های تنفر رئیس تون از شما

اگر در محیط کار برخورد خوب و خوشایندی از رئیس خود نمی بینید، شاید نشانه ای از عدم علاقه همکاری او با شما می باشد. اما از کجا بفهمیم که او از ما متنفر است؟!

این علائم یعنی رئیستون از شما متنفره

گاهی اوقات بعضی از ما با خود فکر می کنیم که در محیط کارمان رئیس از ما متنفر است که در اکثر موارد این فرض اشتباه از آب در می آید و در واقع قرار گرفتن در بعضی از شرایط باعث ایجاد چنین احساسی می شود اما به هر حال بهتر است که حقیقت را بدانیم. خوشبختانه راه هایی هستند که به شما فرصت می دهند تا طرز فکر رئیس تان را نسبت به خود بدانید. در این قسمت از کار و زندگی نمناک چندین علامت به شما معرفی می کنیم که نشان دهنده تنفر رئیس تان از شماست.

1. وضعیت معده شما خوب نیست!

آیا زمانی که رئیس تان را می بینید، احساس بدی در معده و روده خود پیدا می کنید؟ اگر چنین حالتی به شما دست می دهد، احتمالاً نشانه هایی از حس بد رئیس به سمت شما باشد، نه اینکه بخواهید آن را به یک مشکل جسمی ربط دهید. 

معده درد

2. سر موضوعات اصلی حضور ندارید

ببینید که آیا رئیس معمولاً در انجام وظایف یا پیدا کردن پاسخ سوالات مهم و تصمیم گیری های پر اهمیت شما را درگیر می کند یا خیر؟ اگر در انجام چنین چیزهایی از شما نظر نمی پرسد، احتمالا نشان دهنده این است که شما برایش ارزشی ندارید. اگر رئیس در اتخاذ هیچ کدام از تصمیماتش شما را دخالت نمی دهد می تواند به این باشد که از شما خوشش نمی آید.

3. شما در معرض دید او نیستید

این هم می تواند یکی از علائمی باشد که رئیس نسبت به شما علاقه ای ندارد و نمی خواهد شما را ببیند. ارتباط چشمی می تواند یک سیگنال بسیار مهم از درجه توجه و اعتماد فرد مقابل به سمت شما باشد. اگر رئیستان مستقیم به چشمان شما نگاه نمی کند و تا آنجا که امکان داشته باشد از نگاه مستقیم به شما پرهیز می کند و دور و بر شما ظاهر نمی شود، نشان دهنده این است که به شما علاقه ای ندارد. 

4. او هرگز به شما لبخند نمی زند

اگر احساس می کنید که رئیس دور و بر شما نیست یا به شما لبخند نمی زند، احتمالا نشان دهنده این است که به شما علاقه ای ندارد و در نتیجه باید شرایط خود را بسنجید.

رئیس جدی

5. شما را زیر ذره بین قرار می دهد

اگر احساس می کنید شما تنها فردی هستید که در محیط کار زیر ذره بین قرار می گیرید، بدانید که اتفاق بدی در حال رخ دادن است. اگر دیگران هم پستی شبیه به کار شما دارند اما فقط شما زیر ذره بین هستید ، باید دقت خود را افزایش دهید  بنابراین اگر رئیس تان مرحله به مرحله هر کاری را با شما چک می کند و احساس ناامنی ای نسبت به کاری که شما انجام می دهید دارد، او به شما اعتماد نداشته و احساس خوبی به شما ندارد.

6. از شما دوری می کند

اگر رئیس همیشه هنگام وارد شدن شما به محل کار به اتاق دیگری می رود یا سعی می کند که شما از آسانسور استفاده کنید و بعد وارد آسانسور شود یا به طور کل از ارتباط چشمی با شما دوری می جوید و هرگز در ساعات اصلی کار کنار شما حضور ندارد، احتمالاً علاقه ای به شما ندارد. 

7. حضور شما به چشمش نمی آید

اگر زمانی که وارد محل کارتان می شوید، رئیس تان یک سلام علیک ساده هم با شما ندارد یا هنگام خداحافظی در کنار شما نیست و برای تان عصر و شب خوبی را آرزو نمی کند، احتمالا مشکلی وجود داشته باشد یا ممکن است او علاقه چندانی به شما نداشته باشد  و شاید هم او برای کارش دلیلی دارد. 

اهمیت ندادن رئیس

8. به شما مختصر پاسخ می دهد

اگر از رئیس تان سوالاتی مثل حالتان چطور است، می پرسید و فقط با یک کلمه به شما جواب می دهد، باید به موضوع شک کنید. یا اینکه اگر در ایمیل، پاسخ سلام و احوالپرسی و احترام شما را نمی دهد ، احتمالاً مشکلی در کار است. رفتارهای بچگانه ای چون تغییرات خلقی هم می تواند زنگ خطری محسوب می شوند.

9. زبان بدن خوبی ندارد

اگر هنگامی که رییس با شما صحبت می کند، دست هایش را داخل هم جمع می کند یعنی دست به سینه می شود، مدام نگاهش را از شما می دزدد یا حالت چشمان رئیس تان با دیدن شما تغییرات منفی می کند، زمان ورود یا خروج شما به محل کارتان، حتی سرش را از روی صفحه مانیتور بلند نمی کند، احتمالاً علاقه ای به مکالمه با شما ندارد.

10. رابطه شما فقط محدود به ایمیل است

اگر مشاهده کردید که رئیس شما با دیگر همکارانتان مکالمه و گفتگوی حضوری دارد اما با شما فقط از طریق ایمیل ارتباط می  گیرد و دوست ندارد که گفتگوی چهره به چهره داشته باشد و از ارتباط مستقیم با شما دوری می گزیند، احتمالاً اشکالی در کار است و می تواند از دلایل عدم علاقه او به شما باشد.

ارسال ایمیل

11. شما درگیر کار نمی شوید

اگر هر زمان که یک پروژه خاص یا یک جلسه مهم در کار است، شما درگیر نمی شوید و اجازه ی ورود به شما داده نمی شود، احتمالاً مشکلی وجود داشته باشد. 

12. در اتاق رئیس به سمت شما بسته است

اگر همیشه در اتاق رئیس تان بسته است که هیچ اما اگر امکان ورود شما به این اتاق نیست پس ماجرایی در کار است. بسته بودن در اتاق به سمت شما احتمالاً نشان دهنده تنفر و عدم علاقه او به صحبت با شما است.

13. یک دیوار “نه” بین شما کشیده شده است

در چنین حالتی هیچ چیز در محل کار درست به نظر نمی رسد. همه پیشنهاداتی که شما می دهید، رد می شود. هر پاسخی که می دهید نیاز به اصلاح دارد. معمولاً درخواست های شما با پاسخ منفی مواجه می شود. اگر رئیس همواره با هر آنچه شما می گویید مخالف است و در مورد دیگران این طور نیست و چنین اتفاقی برای همکارانتان نمی افتد، پس احتمالاً رئیس به شما علاقه ندارد. 

رئیس خشن

14. به مسائل شخصی شما توجه نمی شود

در همه کارهای اداری و تجاری احتمالاً موضوعات شخصی هم مطرح می گردد. اگر مشاهده کردید که رئیس از دیگر همکارانتان در مورد سرگرمی ها، فرزندان و روابطشان سوال می کند اما هرگز چنین سوالاتی از شما ندارد و با شما تنها در مورد مسائل کاری حرف می زند، این اتفاق علامت بدی است. 

15. کار های سطح پایین یا سخت به شما محول می شود

اگر رئیستان کارهایی را به شما واگذار می کند که خیلی سخت است و هیچکس حاضر به انجام آن ها نیست یا اگر تمام کارهایی را که به شما واگذار می کند، از سطح توانایی ها و تخصص شما پایین تر است و تنها می خواهد شما را مشغول نگه دارد، او به شما اعتماد ندارد و می خواهد دائم شما را به پیدا کردن کار در جای دیگری تشویق کند. 

16. به شما بازخورد نمی دهد

اگر رئیس تان نسبت به کاری که شما انجام می دهید، بی تفاوت است و هیچ بازخوردی نشان نمی دهد نه از نوع مثبت و نه منفی آن. اگر حتی این اتفاق حتی هنگام درخواست شما برای دریافت بازخورد هم اتفاق می افتد و او نسبت به پیشرفت شما در کار بی توجه است و همین بی تفاوتی هرگز برای رابطه بین کارمند و رییس، اتفاق خوبی را رقم نمی زند. 

بازخورد یا فیدبک رئیس

17. بیش از حد به شما بازخورد می دهد

رئیس شما برعکس مورد قبلی عمل می کند و بیش از حد در مورد هر چیزی حتی لباس هایتان نظر می دهد و در جلسه ای تلاش ها و ایده های شما را کوچک می شمارد و جلوی سایر همکاران به شدت از شما انتقاد می کند و شما را پیش دیگران شرمنده و خجالت زده می کند، پس احتمالاً مشکلی در کار است. البته که این بی احترامی هرگز حرفه ای نیست اما ممکن است برای شما رخ دهد. 

18. معمولاً شما در خنده و شادی ها حضور ندارید

اگر رئیس به گونه ای رفتار می کند که شما هیچ گاه در خنده و شادی ها حضور ندارید و برای اینکه به همه کارمندانش نشان دهد که عضوی از این گروه است گاهی شوخی می کند اما شما همیشه باید مشغول انجام کار های جدی باشید، احتمالاً مشکلی در کار خواهد بود  و با شما احساس راحتی و صمیمیت نمی کند و به شما اهمیت نمی دهد.

19. نظرات شما اعتباری ندارد

احتمالاً همه نظرات خوب و همه ایده های ناب از سمت شما آخر از همه مورد بررسی قرار می گیرد و اعتبار چندانی به ایده ها و نظرات شما نمی دهند، ممکن است  شما کارمند مورد علاقه او نباشید.

بی توجهی رئیس

20. پروژه های خوب به افراد دیگر محول می شود

هیچ چیز نمی تواند بیشتر از این شما را کلافه کند. اگر پروژه های خوب که شما نیز قادر به انجامش هستید، به شخص دیگری محول می شود، احتمالاً مشکل بزرگی در کار باشد. 

21. از عبارت “برخورد شخصی” استفاده می کند

اگر از رئیستان با صدای بلند شنیدید که “برخورد قاطع و شخصی با شما خواهد داشت”، احتمالا نشان دهنده این است که او از شما متنفر است.

22. اگر از شما می خواهد کارتان را تکرار کنید

بسیاری از رئسا به این کار که از تمام آنچه انجام داده بودید، ایراد بگیرند و از شما بخواهند که دوباره آن را انجام دهید، علاقه فراوانی دارند اما اگر در مورد شخص شما این روند دائم تکرار می شود ، رئیستان به شما علاقه ندارد.

نارضایتی رئیس

23. باعث ایجاد ناشکیبایی در او می شوید

اگر احساس می کنید که رییس همیشه برای همه وقت دارد اما هرگز برای شما وقت نمی گذارد و زمانی که به شما می رسد، صبر و شکیبایی ندارد، زمانی که با شما صحبت می کند هیچ علاقه ای به انجام این کار از خود نشان نمی دهد، احتمالاً از شما متنفر است و حتی تحمل صحبت کردن با شما را نیز ندارد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید