۱۲هزار امدادگر هلال احمر در طرح زمستانی به حالت آماده باش درآمدند

رئیس جمعیت هلال احمر از آماده باش ۱۲ هزار امدادگر جمعیت هلال احمر در راستای مقابله با سوانح و حوادث فصل سرما خبر داد.

‌به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران درباره زمان اجرای طرح زمستانی این جمعیت در جاده‌های کشور گفت: برابر هماهنگی‌های انجام شده، مقرر شد تا امسال طرح زمستانی در جاده‌های کشور که همه ساله از ۲۰ آذر ماه آغاز می‌شد، از نخستین روز آذر ماه آغاز شود. بنابراین طرح زمستانی در جاده‌ها نیز همزمان با دیگر سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط از جمله نیروی انتظامی از ابتدای آذر ماه آغاز خواهد شد.

وی افزود: البته در حال حاضر نیز امدادگران جمعیت هلال احمر به خصوص در استان‌های سردسیر و مناطق مستعد برف و کولاک در آماده‌باش هستند و علاوه بر مأموریت در حوزه امداد و نجات جاده‌ای، در دیگر حوادث و سوانح نیز اقدام به امدادرسانی می‌کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره امکانات و تجهیزات به کار گرفته شده در طرح زمستانی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۲ هزار امدادگر جمعیت هلال احمر با استقرار در ۵۶۷ پایگاه ثابت، ۹۰ پست موقت، ۴۳۳ شعبه هلال احمر در شهرستان‌ها، ۳۳ مرکز پشتیبانی در مراکز استان‌ها و ۲۰ پایگاه امداد هوایی در این طرح مشارکت دارند.

همتی با بیان این که بیش از ۳ هزار دستگاه خودروی سبک و سنگین امدادی نیز در این طرح به کار گرفته می‌شود، گفت: اجرای طرح زمستانی تا پایان زمستان و آغاز طرح امداد و نجات نوروزی در سراسر کشور ادامه خواهد داشت و در این مدت با تمام تلاش به شهروندان و مسافرین بین شهری خدمت رسانی خواهد شد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید