روایت جالب محمدعلی گرایی از فن سنجاب پرنده

دارنده مدال برنز کشتی فرنگی جهان گفت، سنجاب پرنده فن بسیار ریسکی و سخت است و ابراز امیدواری کرد، دیگر در شرایطی قرار نگیرد که مجبور به اجرای این فن شود.

خبرورزشی –

محمدعلی گرایی درباره اینکه از المپیک به این طرف فن سنجاب پرنده را خیلی‌ها به نام او شناخته‌اند، اظهار داشت: در دو مبارزه‌ام در المپیک، زمانی که عقب افتادم، اقدام به اجرای این فن کردم. تاکنون چند بار سنجاب پرنده را اجرا کرده‌ام که در المپیک خیلی زیاد دیده شد و در رسانه‌های داخلی و خارجی بازتاب داشت. گاهی از این فن به چیزی که خواسته‌ام، رسیدم و گاهی هم مثل مبارزه با لورینچ به آن چیزی که دنبالش بودم، نرسیدم.

وی ادامه داد: سنجاب پرنده واقعاً فن سختی است و به بدن فشار زیادی وارد می‌کند. اینکه خودت در حالت ایستاده، روی سر حریف در حالت ایستاده بپری تا فن بزنی، واقعاً کار دشواری است. ضمن اینکه ریسک زیادی هم دارد. وقتی که نتیجه را عقب هستی، یک فن ریسکی است که شاید جواب بدهد و بتوانی کشتی را در آن ثانیه‌های آخر برنده شوی. در واقع سنجاب پرنده فنی است که وقتی کشتی رو به انتهاست باید از آن استفاده کرد.

کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در واکنش به اینکه بعد از المپیک توکیو تعداد کشتی‌گیران ایرانی و خارجی که در مسابقات رسمی اقدام به اجرای فن سنجاب پرنده کرده‌اند، افزایش پیدا کرده است، خاطر نشان کرد: وقتی می‌بینم بعد از من، خیلی‌ها این فن را اجرا می‌کنند، این موضوع کمی خوشحالم می‌کند. خودم هم دیدم که بعد از المپیک، چه بین کشتی‌گیران خودمان و چه خارجی‌ها این فن بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گرایی در پاسخ به این سؤال که آیا باز هم از این فن استفاده خواهد کرد، گفت: خدا کند دیگر در آن شرایط قرار نگیرم که در ثانیه‌های آخر یک مسابقه مهم عقب باشم و احتیاج به اجرای فن ریسکی پیدا کنم.

دارنده سه مدال برنز کشتی فرنگی جهان همچنان تأکید دارد که در لیگ کشتی نخواهد گرفت و در مورد آغاز تمریناتش تصریح کرد: کم و بیش تمرین می‌کنم ان‌شاءالله این استارتی برای سال جدید کشتی باشد.

وی در مورد تصمیمی که برای عدم حضور او و برادرش در مسابقات ستارگان مسکو گرفته شده است، تأکید کرد: سرمربی تیم ملی تصمیم گرفت که به این مسابقه نرویم. ما هم باید گوش به فرمان سرمربی باشیم. برای من فرقی نداشت و هر جا بگویند کشتی می‌گیرم. البته هنوز نمی‌دانم مسابقه بعدی که باید روی تشک بروم، کجاست.

گرایی که پیش از این همراه با سایر قهرمانان کشتی استان فارس نسبت به بی‌توجهی مسئولان این استان به قهرمانان‌شان گله‌مند بود، در این مورد هم یادآور شد: هنوز هم هیچ اتفاق ویژه‌ای رخ نداده است و واقعاً دیگر نمی‌دانم باید چه بگویم. ما این همه سال کشتی گرفتیم و فقط وعده و وعید شنیدیم. دیگر خودمان را به بی‌خیالی زده‌ایم و به این مسائل فکر نمی‌کنیم.

این کشتی‌گیر باسابقه تیم ملی کشتی فرنگی همچنین در مورد بحث استخدامش اظهار داشت: فعلاً خبری نیست. فکر می‌کردیم نامه‌ای که قبلاً برای این کار زده شده بود، اشتباه تایپی داشته و مربوط به من بوده است، اما باز هم خودم پیگیری کردم و دیدم آن نامه برای برادرم رضا بوده است. برای من اتفاق جدیدی نیفتاده است.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید