انجام اسکان اضطراری اولیه در ۳۰ روستای زلزله زده هرمزگان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان با بیان اینکه ۶۰ روستا در شهرستان بندرعباس تحت تاثیر زلزله قرار گرفته است، افزود: از اسکان اضطراری اولیه در ۳۰ روستا انجام و ۳۰ روستا دیگر در حال لکه گیری است.

به گزارش روستانیوز به نقل از خبرنگار مهر، مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: نگرانی به لحاظ کمبود اقلام مورد نیاز در هرمزگان نداریم.

مختار سلحشور پیش ازظهر دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان که به ریاست محمد مخبر معاون اول رییس جمهور با حضور وزرای نیرو و بهداشت، دبیر کل جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات، استاندار هرمزگان و دیگر مسئولان ارشد کشوری و استانی برگزار شد؛ گزارشی از روند امدادرسانی به زلزله‌زدگان ارائه داد.

وی گفت: در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله تیم های ارزیاب هلال احمر به مناطق متاثر از زمین لرزه اعزام شدند و تماس با معتمدین محلی نیز برقرار شد.

سلحشور با بیان اینکه ۶۰ روستا در شهرستان بندرعباس تحت تاثیر زلزله قرار گرفته است، افزود: از اسکان اضطراری اولیه در ۳۰ روستا انجام و ۳۰ روستا دیگر در حال لکه گیری است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر هرمزگان با اعلام آمادگی کامل این جمعیت برای ارایه خدمات امدادی عنوان کرد: امروز دو بالگرد به ظرفیت امدادرسانی اضافه خواهد شد تا با پوشش همزمان امدادرسانی هوایی و زمینی موضوع اسکان اضطراری تا شب پایان یابد.

وی از توزیع بسته های غذایی ۷۲ ساعته در برخی از روستاهای آسیب دیده خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر جهت توزیع اقلام زیستی و معیشتی از ظرفیت مناسبی برخوردار است و اقلام امدادی جهت توزیع به هرمزگان گسیل شده است.

سلحشور در پایان از برپایی اردوگاه اسکان اضطراری در شهر بندرعباس جهت رفاه حال شهروندان مرکز استان خبر داد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید