چرا «چاپ اول» به آنتن باز نگشت؟/ رویکردمان مردمی‌تر می‌شود

تهیه‌کننده برنامه «چاپ اول» که در فضای صبحگاهی روی آنتن شبکه خبر می‌رفت از پیش‌تولید این برنامه برای بازگشت به آنتن خبر داد.

احمد موسویان تهیه‌کننده برنامه صبحگاهی «چاپ اول» که از شبکه خبر روی آنتن می‌رفت درباره توقف تولید این برنامه به خبرنگار مهر بیان کرد: ۲ فصل با ۲۰۸ قسمت از این برنامه در شبکه پخش شد و بعد از آن با مشورت با مدیر بالادستی و مدیر شبکه تصمیم گرفتیم تغیرات فرمی و محتوایی در برنامه اعمال کنیم.
وی اضافه کرد: این تغییرات شامل طراحی ساختاری و چیدمان دکور و مسائل محتوایی مثل آیتم‌ها و رویکردهای برنامه بود و قرار بود بخش مردمی پررنگ‌تر شود و صدای مردم شویم.
موسویان با اشاره به زمان بندی برای پخش دوباره برنامه یادآور شد: قسمت آخر برنامه ابتدای شهریورماه روی آنتن رفت و زمان بندی ما این بود که انتهای مهرماه هم فصل جدید با این تغییرات دوباره به پخش برسد.
وی تغییرات مدیریتی صداوسیما در ماه‌های اخیر را از دلایل به تعویق افتادن تولید فصل جدید برنامه دانست و عنوان کرد: مشورت‌ها و صحبت‌هایی با تیم جدید و مدیران جدید هم انجام شده است و اتفاقاً خوستار تولید برنامه هستند، نکاتی هم دارند که به حق است بالاخره نظرات عوض می‌شود و ما هم مشکلی نداریم مهم نیست چه مدیری می‌آید و می‌رود اما امیدواریم زودتر برنامه را به تولید برسانیم.
موسویان با اشاره به تمایزهای این برنامه صبحگاهی در میان دیگر شبکه‌های سیما تصریح کرد: در فصل‌های گذشته بازخوردهای مثبتی از مخاطبان دیدیم و تلاش کردیم به شکل متفاوتی در میان برنامه‌های صبحگاهی عمل کنیم که جریان ساز هم شد. ما در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران، در بحث بحران خوزستان و در پوشش لحظه به لحظه خوزستان واکنش داشتیم و پیگیری‌هایی داشتیم که باعث در یکی از نظرسنجی‌های سازمان برنامه «چاپ اول» جزو سه برنامه اول صبحگاهی قرار بگیرد.
این تهیه‌کننده با اشاره به برند شدن «چاپ اول» و ادامه ساخت آن عنوان کرد: برندینگ یک برنامه برای سازمان مهم است و سعی دارد برندهایش را نگه دارد اما هر برنامه‌ای که بازه پیش تولید تا تولیدش طولانی شود برند ضربه می‌بیند و بالاخره اینکه چه زمانی روی آنتن باشد مهم است.
وی در پایان درباره ویژگی‌های این برنامه صبحگاهی که آن را متمایز کرده است، گفت: مطالبات مردمی رویکرد این برنامه است و قرار است پررنگ‌تر شود. از طرفی ما تاکنون برنامه صبحگاهی که با رویکرد خبری باشد روحیه مثبت بدهد از سختی‌های مردم کم کند و در عین حال این سختی‌ها را پوشش بدهد نداشتیم.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید