اینجوری رگ خواب مادر شوهر تو مشتته

همیشه از رابطه شکرآب عروس و مادرشوهر شنیده اید اما برای رسیدن به یک رابطه خوب باید رگ خواب مادر شوهر خود را بدانید و با آگاهی رفتار کنید.

بهترین راه برای پیدا کردن رگ خواب مادرشوهر

متأسفانه از همان دوران کودکی تصویرهای ذهنی غلطی از خانواده همسر و مخصوصا مادر شوهر در ذهن دختران ایجاد شده که همین پیش ذهنیت ها باعث ایجاد تصورات نادرستی از خانواده همسر در ذهن آن ها شده است.

چنین تصوراتی سبب شعله ور شدن فضای کینه و کدورت بین عروس و خانواده شوهر می شود پس تصورات ذهنی خود را کنار بگذارید و با رعایت چند نکته ساده که در این بخش از خانواده پلاس نمناک آورده ایم، رگ خواب مادرشوهر خود را پیدا کنید و خود را در دل مادرشوهرتان جا کنید.

مادر شوهرتان را بشناسید

گام اول برای به دست آوردن رگ خواب مادرشوهر شناخت او و خصوصیات اخلاقی، حساسیت های او، نیازهایش و… است. برای شناخت مادر همسرتان از همسر خود کمک بگیرید و هر آنچه فکر می کنید در ارتباط میان شما می تواند کمک کننده باشد، باخبر شوید. شناخت مادر همسرتان کمک می کند که شما راحت تر رگ خواب او را پیدا کنید و وارد خط قرمزهای او نشوید.

نقاط ضعف تان را ارزیابی کنید

واقع بینانه شخصیت خود را ارزیابی کرده و آن رفتاری را که می تواند برای زندگی تان آسیب زننده باشد شناسایی و در جهت کنترل آن اقدام کنید زیرا نمی توان انتظار داشت بدون اینکه کنترلی بر روی رفتار و اخلاق خود داشته باشید از مادر شوهر خود دلبری کنید.

مادر شوهر

با مادر شوهرتان رقابت نکنید

طوری رفتار نکنید که مادرشوهرتان فکر کند که پسرش را از او گرفته اید. هر دو شما جزو مهم ترین فرد زندگی همسرتان هستید پس رقابت و جنگ های آزاردهنده را کنار بگذارید زیرا اگر بخواهید در مورد مالکیت همسرتان با این زن رقابت و برای تخریب چهره او در نظر همسرتان تلاش کنید، باید بگوییم آینده زندگی مشترک تان را به خطری جدی می اندازید.

باید خودتان باشید

نقش بازی نکنید و از زمانی که وارد خانواده همسرتان می شوید، خودتان باشید و به فرد دیگری تبدیل نشوید زیرا شما نمی توانید همه عمر خود را فراموش کرده و فرد دیگری شوید، پس سبک پوشش تان، جنس رفتارهای تان و عادات تان را سانسور نکنید تا بعدها با نشان دادن خود واقعی تان آنها را شگفت زده نکنید.

رو در رو با مادر شوهرتان نجنگید

جنگیدن شما با مادرشوهر، هیچ فایده ای جز به لرزه درآوردن پایه های زندگی مشترک تان نخواهد داشت پس خود را کنار بکشید و اگر اختلاف نظری دارید، خود را به طور مستقیم وارد جنگ با او نکنید و از همسرتان بخواهید از شما و نظرات شما حمایت کند و در این رابطه، شما باید در حاشیه حضور داشته باشید و همسرتان نقش جاده صاف کن را بر عهده بگیرد.

خانواده شوهر

مادرشوهرتان را همراهی کنید

برخی مادرشوهرها عاشق این هستند که عروسشان همه جا او را همراهی کند، اگر شرایط تان اجازه می دهد، گاهی این کار را انجام دهید و او را برای خرید و آشپزی و نظافت همراهی اش کنید اما این کار را به برنامه همیشگی و روزانه خود تبدیل نکنید زیرا به دنبال آن شاید شاهد انتظارات نامعقول باشید. همراهی کردن مادر شوهر و کمک به او صمیمیت و مهر بین شما و او را دو چندان می کند.

بیش از حد صمیمی نشوید

با مادر شوهر خود صمیمی رفتار کنید اما این صمیمیت نباید بیش از حد بوده و اول شما باید بنای احترام را بسازید و بعد اگر دوست داشتید و در توان خود دیدید به فکر ساختن رابطه ای صمیمی و دوستانه باشید. اگر به عنوان صمیمی شدن زیاد احترام را کنار بگذارید، احتمال جرقه زدن رابطه تان زیاد خواهد بود پس فاصله را حفظ کنید و اجازه دهید زمان در مورد رابطه شما تصمیم بگیرد.

مادر خودتان را با مادرشوهرتان مقایسه نکنید

سبک زندگی شما و خانواده همسرتان متفاوت است. اگر با مادر همسرتان رابطه صمیمانه ای هم داشته باشید، باز هم نباید توقعاتی که از مادرتان دارید از او داشته باشید. اگر خانواده شما اهل حمایت مالی یا همدلی کردن هستند اما این رفتارها از مادرشوهرتان سر نمی زندبه او خرده ای نگیرید.

مقایسه

خودتان را مقایسه نکنید

هرگز اجازه ندهید، حسادت و مقایسه کردن از همان روزهای اول رابطه شما و مادرشوهرتان را خراب کند پس هیچ وقت خود را با عروس های دیگر خانواده مقایسه نکنید.

اگر مادر شوهر شما رابطه بهتری با عروس های قبلی خانواده دارد، طبیعی است، آنها سال های بیشتری را در کنار هم زندگی کرده اند و خدماتی که مادرشوهرتان به عروس های دیگر ارائه کرده ممکن است به دلیل تفاوت وضعیت اقتصادی خانواده در سال های مختلف باشد، مقایسه و حسودی شما را از چشم می اندازد.

خط قرمزها را بشناسید

هرگز وارد خط قرمزهای خانواده همسرتان نشوید و محدوده هایی که وارد شدن به آنها آزارتان می دهد را روشن کنید و به دیگران یاد دهید به آنها نزدیک نشوند.

بیش از حد کنجکاوی نکنید

لازم نیست که شما به عنوان یک عروس بیش از حد کنجکاوی کرده و در موضوعات مختلف دخالت نمایید. تنها در موضوعاتی وارد شوید که به خودتان مربوط است و در بحث های خانه مادرشوهرتان وارد نشوید.

فضولی

همه حرف ها مادر شوهرتان زیر ذره بین نگذارید

همه ما ایرادات و مشکلاتی داریم بهتر است از برخی چیزها عبور کنید و با ذره بین به جان همه حرف ها و رفتارهای مادرشوهرتان نیفتید زیرا با ریزبین و حساسیت زیاد بدون شک از میان حرف های او به اندازه کافی موضوع ناراحت کننده پیدا خواهید کرد.

خودتان را جایی او بگذارید

گاهی مشکلات و بحث ها را از دید مادرشوهرتان ببینید و خودتان را جای او بگذارید. وقت دلخوری به خود بگویید اگر رفتار او را یکی از نزدیکان خود شما انجام می داد، چه احساسی پیدا می کردید و چه واکنشی نشان می دادید. هنگام قضاوت در مورد رفتارهای مادر شوهرتان، لقب«مادرشوهر» را مدام در ذهن تان مرور نکنید.

او را نادیده نگیرید

رفت و آمد شما با مادرشوهرتان باید حساب و کتاب داشته باشد یعنی بیش از حد با مادرشوهرتان رفتو آمد نکنید و در خانه اش ماندگار نشوید که مرزهای میان تان از بین برود و با او قطع رابطه نیز نکنید و او را نادیده نگیرید، بلکه در مناسبت های مهم مانند روز مادر، روز تولد یا مناسبت های دیگری که برایش مهم است او را با یک کادوی کوچک و چند شاخه گل خوشحال کنید.

هدیه

بگذارید مادری کند

اگر رفتارهای مادر شوهر شما به استقلالتان صدمه ای نمی زند اجازه دهید گاهی برای تان مادری کند و اگر پیشنهاد خریدن سبزی های تان را می دهد یا اینکه دوست دارد گاهی برای تان غذا درست کند، اشکالی ندارد، قدردان او باشید و از زحماتش تشکر کنید.

برای او وقت بگذارید

مادر شوهرتان، مهم ترین فرد زندگی همسر شماست پس زمانی را به او اختصاص دهید و برای او وقت بگذارید مثلا زمانی که او مریض است، برای دلجویی و عیادت از او وقت گذارید.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید