جامعه ارامنه در کنار مدیریت شهری قرار دارد

آرا شاوردیان در نشست صمیمانه شهردار منطقه ۸ با نخبگان جامعه ارامنه در کلیسای تارکمانچاس مقدس بر حمایت جامعه ارامنه از مدیریت شهری تهران تاکید کرد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۸، در این نشست فاطمه تنهایی شهردار منطقه، آرا شاوردیان نماینده مسیحیان تهران و ارامنه شمال کشور در مجلس شورای اسلامی، واهه طارویان نایب رئیس شورای خلیفه گری ارامنه تهران (متولی امور جامعه ارامنه)، تنی چند از کشیش های معزز، مدیران باشگاه های فرهنگی و ورزشی جامعه ارامنه، هیئت امنای کلیساهای ارامنه منطقه ۸، گاراپیدی برادر شهید والامقام ویگن گاراپیدی ، رومیک نازاریان عضو شورایاری محله زرکش و مدیران شهری منطقه ۸ حضور داشتند.

فاطمه تنهایی شهردار منطقه ۸ در این جلسه عنوان کرد: در نظر داریم با برنامه ریزی صحیح بودجه ای، در سال ۱۴۰۱ برای کمک به کلیساهای محدوده منطقه ۸ فراهم کنیم.

شهردار منطقه ۸ افزود: همان طور که مقام معظم رهبری نگاه ویژه ای به ادیان الهی دارند این نگاه در مدیریت شهری تهران نیز وجود دارد.

او ادامه داد: مدیریت شهری توجه ویژه ای به اماکن ادیان الهی دارد و طبق یک برنامه ریزی مناسب از مکان های مذهبی، آموزشی، فرهنگی و ورزشی ارامنه بازدید به عمل می آید تا به مشکلات این اماکن که در حوزه مدیریت شهری است رسیدگی شود.

آرا شاوردیان نماینده ارامنه شمال کشور در مجلس شورای اسلامی نیز در این باره گفت: بیشترین جمعیت و اماکن فرهنگی و ورزشی جامعه ارامنه کشور در منطقه ۸ تهران قرار دارد و انتظار داریم با همفکری و همیاری مدیریت شهری بتوانیم مشکلات در این محلات را برطرف کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: ۱۷۰۰ دانش آموز جامعه ارامنه در ۸ باب مدرسه در مقاطع مختلف در منطقه ۸ مشغول به تحصیل اند، همچنین  دو کلیسا و چند باشگاه فرهنگی ورزشی در این محدوده از پایتخت قرار دارد.

او ادامه داد: جای تقدیر و تشکر از شهردار منطقه ۸ دارد که همواره در کنار جامعه ارامنه بوده و به تازگی نیمکت های مناسبی را در اختیار کلیساهای منطقه قرار داده است.

طارویان نایب رئیس شورای خلیفه گری ارامنه تهران نیز ضمن تبریک از انتخاب فاطمه تنهابی در مسند شهرداری منطقه ۸ تهران گفت: جامعه ارامنه در کنار مدیریت شهری قرار دارد تا چهره شهر را پویاتر کند و این اقدام را وظیفه شهروندی خود می دانیم.

گاراپیدی برادر شهید والامقام ویگن گاراپیدی نیز گفت: جای تقدیر و تشکر دارد که شهرداری همواره به دیدار خانواده شهدای ارامنه می آید و جویای حال آنها می شود.

رومیک نازاریان عضو شورایاری محله زرکش به برپایی ملاقات های مردمی با مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: اینکه شهروندان به شکل چهره به چهره مشکلات شان را با مدیران شهری در میان می گذارند جای قدردانی دارد و به جرات می توانیم بگوییم که جامعه ارامنه خدمات قابل توجهی را از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده است.

در ادامه این نشست مشکلات نبود سرعتگیر در خیابان باختر ، نصب روشنایی در برخی از معابر و مشکلات عمرانی در باشگاه های ورزشی و مدارس جامعه ارامنه با شهردار منطقه ۸ در میان گذاشته شد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید