مشاوره تولید و برنامه ریزی تولید

شرکت بصیرت راهبردی را در زمینه های مختلف مشاوره استراتژیک، مشاوره مدیریت و..خدمات بسیاری ارائه می دهد.از خدمات تخصصی این مجموعه، مشاوره تولید و مشاوره برنامه ریزی تولید می باشد.

شاخص های ارزیابی عملکرد تولید و برنامه ریزی تولید

بالغ بر صد شاخص ارزیابی عملکرد تولید و برنامه ریزی تولید را به همراه فرمول دقیق برای شما فراهم کرده ایم، شرکت بصیرت راهبردی رخ در زمینه های مختلف مشاوره استراتژیک، مشاوره مدیریت، مشاوره منابع انسانی، مالی و فروش و مشاوره تولید و آماده سازی سند استراتژی و… خدمات بسیاری را به مشتریان خود ارائه می دهد. یکی از خدمات اصلی و تخصصی این مجموعه، مشاوره تولید و مشاوره برنامه ریزی تولید می باشد. در هر سازمان تولیدی، برنامه ریزی صحیح تولید، محرک بخش های مختلف تولید آن مجموعه است و سبب پیشبرد اهداف تعیین شده، می شود. به همین جهت، مهندس حسین پورکیانی، مشاوره تولید و برنامه ریزی تولید مشاوره مدیریت رخ، قسمتی از خدمات مشاوره ای را معرفی می کند.

گامهای عملیاتی مشاوره مدیریت رخ

 1. شناخت و عارضه یابی سیستم ها و فرآیندها با استفاده از ابزارها و مدل های مطرح مانند مدل 7 S مکینزی، مدل عارضه یابی ویس بورد، مدل کارت امتیاز متوازن BSC
 2. پیاده سازی فرآیندهای حاکمیت داده، حاکمیت مالی و … به جهت دستیابی به حاکمیت شرکتی
 3. تدوین اسناد بالادستی شامل سند استراتژی، چشم انداز، بیانیه ماموریت، اهداف کلان، میان مدت و کوتاه مدت
 4. تدوین نقشه راه یا Roadmap
 5. آموزش نیروهای انسانی از طریق برگزاری دوره های درون سازمانی و پیاده سازی ابزارها به جهت توانمند سازی کارکنان
 6. مدیریت تغییرات پایدار از طریق پایش تغییرات و حفظ پایداری

همانطور که میدانید مشاوره تولید و برنامه ریزی تولید چیزی بیشتر از ارائه پیشنهاد و راهکار برای افزایش بهره وری از تجهیزات و دستگاه های تولید است. تهیه برنامه مناسب برای تولید بر اساس منابع، برقراری تعادل و توازن میان فعالیت های مجموعه تولیدی به طوری که اهداف تعیین شده نیز محقق شوند و سایر موارد مشابه، همه بخشی از خدمات مشاور تولید می باشد. تیم مشاوره تولید و برنامه ریزی تولید مشاوره مدیریت رخ، متشکل از متخصصان با سابقه کاری بالا در صنایع مختلف می باشد. هیئت علمی این بخش از میان فارغ التحصیلان مقطع دکتری از دانشگاه های معتبر انتخاب شده اند و در کنار کادر اجرایی حرفه ای، در تلاش هستند تا کمی از مسئولیت های مدیریتی شما مدیران سخت کوش را در زمینه تولید برعهده بگیرند و به نحو احسن انجام دهد. ما را در لینکدین به نام مشاوره مدیریت رخ دنبال کنید تا مقالات بروز دنیا را از دست ندهید.

مشاوره تولید

لازمه برنامه ریزی برای تولید به صورت اصولی و پربازده، شناخت کامل بازار و به کار گرفتن دانش و مهارت در زمینه تولید می باشد. افراد متخصص در این حوزه پس از آنالیز وضعیت بازار، میزان تقاضا محصول و شرایط فروش، برای تولید برنامه ریزی می کنند.

تیم مشاوره تولید و برنامه ریزی تولید مشاوره مدیریت رخ، کمک میکند تا با شناخت کامل تر، هدف های بهتر و دقیق تری برای تولید انتخاب کنید و همچنین می توانید علاوه بر مشاوره در حوزه پیاده سازی سیستمی برنامه ریزی تولید از خدمات تیم مشاوره تولید و برنامه ریزی تولید و تیم فناوری اطلاعات مشاوره مدیریت رخ بهره ببرید.

مدیریت برنامه ریزی

مشاوره تولید و برنامه ریزی تولید به همراه دوره های توانمندسازی و آموزش سازمانی

جهت اطلاع از دوره های سازمانی با شماره 77958213-021 تماس حاصل فرمایید و یا به لینک دوره های سازمانی و رویدادها مراجعه نمایید.
از ویژگی های یک برنامه تولید خوب، می توان به این موارد اشاره کرد :
 1. پیش بینی تقاضا بازار و برنامه ریزی بر اساس آن
 2. تعیین هدف برای تولید
 3. ارائه روش های مفید برای برطرف کردن نیاز ها و انتظارات مشتریان
 4. برنامه ریزی برای آماده سازی و تحویل به موقع کلیه سفارش ها
 5. پیشنهاد استراتژی های کارآمد برای استفاده بهینه از منابع موجود در تولید با کیفیت
مشاورین تولید و برنامه ریزی تولید مجموعه مشاوره مدیریت رخ برای اصلاح فعالیت های تولیدی، موارد مرتبط را بررسی و تحلیل می کنند سپس بر اساس اطلاعات آنالیز شده، اقدام به ارائه استراتژی و برنامه برای بهبود مدیریت تولید می کنند.

1. پیش بینی تقاضا

قبل از ایجاد طرح اولیه برنامه تولید، میزان تقاضای محصولات باید بررسی شود. میدانیم که میان پیش بینی و مقدار دقیق که بعدا مشخص می شود ممکن است تا حدودی تفاوت وجود داشته باشد.

2. کنترل موجودی محصول تعیین میزان تعادل

کمبود موجودی محصول و یا تولید مازاد بر نیاز هر دو وضعیت نامطلوبی در مدیریت تولید به حساب می آیند. به این ترتیب در صورتی که میزان موجودی کمتر از حد مشخص شده برسد، مطابق برنامه، جبران می شود و از تولید مازاد و هدر منابع و سرمایه جلوگیری می کند.

3. برنامه ریزی برای کلیه اجزا و کارمندان

معمولا در هنگام برنامه ریزی تولید برخی از دستگاه ها و یا کارمندان موثر، نادیده گرفته می شود. تیم مشاوره تولید و برنامه ریزی تولید مشاوره مدیریت رخ، سعی می کند تا نگاهی همه جانبه داشته باشد.

4. نظارت کارآمد بودن برنامه ریزی در عمل

پس از شروع تولید ممکن است شرایط بر اساس برنامه تئوری پیش نرود، اشتباهاتی رخ دهد، دستگاه ها متوقف شوند و… بنابراین نظارت بر کارآمد بودن برنامه تولید، باعث می شود چنین چالش هایی بهتر مدیریت شوند و نواقص فعالیت های تولیدی راحت تر شناخته و اصلاح شوند.
 
linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید