توزیع ۵ هزار تخته چادر در روستاهای زلزله زده هرمزگان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تاکنون ۵ هزار تخته چادر در روستاهای زلزله زده بخش فین شهرستان بندرعباس توزیع شده است.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایسنا، مهرداد حسن زاده ظهر امروز (۲۸ آبان ماه) در جمع خبرنگاران، افزود: اکنون گروه‌های هلال احمر درحال بررسی منطقه و شناسایی افرادی هستند که تاکنون چادر دریافت نکرده اند.

وی با بیان اینکه حدود ۳ هزار تخته پتو نیز بین زلزله زدگان توزیع شده است، تصریح کرد: با توجه به ورود سامانه بارشی به مناطق شمالی، مرکزی و غربی استان، توزیع پلاستیک هم در منطقه شروع شده است و تا اوایل امشب حدود ۱۰ تن پلاستیک بین زلزله زدگان توزیع می‌شود.

حسن زاده با اشاره به اینکه در مناطق زلزله زده بخش فین شهرستان بندرعباس، ساخت دو هزار و ۴۹۸ واحد مسکونی نیاز است، خاطرنشان کرد: آواربرداری در روستای زلزله زده گیشان غربی بخش فین شهرستان بندرعباس از سه شنبه ۲۵ آبان آغاز شده است و بزودی در دیگر مناطق از جمله ذرتو، مزرا، لاور، فین و رضوان ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ واحد نیز به تعمیر نیاز دارد، اضافه کرد: دو زمین لرزه به بزرگی شش و ۴، و شش و ۳ دهم ریشتر ۲۳ آبان، بخش فین استان هرمزگان را لرزاند و  موجب تخریب سی منزل مسکونی در روستای گیشان غربی از توابع شهر فین شد؛ بیشترین خسارت‌ها به روستاهای گیشان غربی، آب شیرین، رود شور، ذورتو پایین و بالا وارد شده است.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید