اتصال 92 درصد خانوارهای روستایی زنجان به شبکه گاز

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس‌جمهور گفت: ۹۲ درصد خانوارهای روستایی این استان به شبکه گاز متصل است.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایسنا، امیرحسین مدنی امشب (۲۷ آبان‌ماه) در جلسه شورای اداری استان زنجان که با حضور رئیس‌جمهور و هیئت همراه در دانشگاه زنجان برگزار شد، با بیان اینکه ۳۴۶ هزار نفر جمعیت روستای این استان است، اظهار کرد: ۳۳ درصد جمعیت استان زنجان را روستائیان تشکیل می‌دهد که نسبت به میانگین ۲۶ درصدی کشور بالاتر است.

وی افزود: ۸۸ درصد راه‌های روستایی این استان، آسفالت شده و تعداد روستاهای فاقد آب آشامیدنی آن ۶۴ روستا بوده که ۳.۳ درصد است و میانگین کشوری آن بیش از ۴.۵ درصد است. همچنین شاخص بهره‌مندی از آب آشامیدنی سالم در این روستاها بیش از ۸۲ درصد است.

این مسئول، پوشش طرح هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان را بالای ۸۲ درصد عنوان کرد و گفت: درصد روستاهای مقاوم‌سازی شده استان زنجان ۴۷ درصد و میانگین کشور ۴۵ درصد است. درصد کلاس‌های مقاوم‌سازی شده در مدارس کمتر از کشوری بوده که ۴۸ درصد است.

مدنی تصریح کرد: ۹۲ درصد خانوارهای روستایی این استان به شبکه گاز متصل بوده و درصد تعداد روستاهای بهره‌مند از اینترنت پرسرعت کمتر از میانگین کشوری یعنی ۷۵ درصد است.

وی در ادامه به وضعیت نامناسب راه روستاها در شهرستان ماه‌نشان اشاره کرد و افزود: فقط ۵۰ درصد راه‌های روستایی این شهرستان آسفالت شده که با میانگین کشور فاصله زیادی دارد. نزدیک به ۲۵۰ کیلومتر باید راه روستایی کشیده شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس‌جمهور به وضعیت شهرستان ایجرود نیز اشاره کرد و یادآور شد: در این شهرستان صنعتی همچون پتروشیمی وجود دارد که باید مشکلات مربوط به فایناس برطرف شود.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید