کاهش 3 درصدی قیمت نفت/ قیمت به کانال 70 دلاری بازگشت

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت افزایش شمار مبتلایان به کووید 19 در اروپا با کاهش 2 دلار و 35 سنتی به 78.89 دلار در هر بشکه افت کرد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، به علت افزایش شمار مبتلایان به کووید 19 در اروپا که تهدیدی برای کند شدن بهبود اقتصادی است و همچنین درحالی که سرمایه‌گذاران آزادسازی ذخایر نفت خام توسط اقتصادهای بزرگ را ارزیابی می‌کنند، قیمت نفت حدود 3 درصد کاهش یافت و به کمتر از 80 دلار در هر بشکه رسید.

هر بشکه نفت برنت با 2 دلار و 35 سنت کاهش یافت و 78.89 دلار فروخته شد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 2 دلار و 47 سنت کاهش 75.94 دلار معامله شد.

هر دو شاخص نفتی برای نخستین بار از مارس 2020، شاهد چهار هفته کاهش متوالی بودند.

فیل فلین، تحلیلگر ارشد در پرایس فیوچر در شیکاگو گفت: «ترس از عدم آگاهی بر احساس حاکم بر بازار تاثیر گذاشته است. نگرانی این است که در تعطیلات شکرگزاری در هفته آینده، زمانی که حجم معاملات معمولا پایین است، شاهد نوعی آزادسازی هماهنگ از محل ذخایر استراتژیک خواهیم بود.»

اتریش، نخستین کشور در اروپای غربی است که به طور کامل محدودیت قرنطینگی در پاییز امسال برای مقابله با موج جدید کرونا در سراسر منطقه اعمال کرده است.

آلمان، بزرگ ترین اقتصاد اروپا نیز هشدار داده است احتمالا قرنطینه کامل اعمال خواهد کرد.

نفت برنت در سال جاری میلادی به علت بهبود اقتصادی کشورها از همه گیری کرونا و همچنین ادامه افزایش تولید تدریجی اوپک پلاس، 60 درصد افزایش قیمت را ثبت کرد.

انتهای پیام/ب


linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید