پیش نویس استاندارد ملی «کتابخانه بیمارستانی» تصویب شد

استاندارد ملی با عنوان «کتابخانه بیمارستانی» به سفارش مرکز توسعه هماهنگی اطلاعات و انتشارات وزارت بهداشت به تصویب رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، استاندارد ملی با عنوان «کتابخانه بیمارستانی» به سفارش مرکز توسعه هماهنگی اطلاعات و انتشارات وزارت بهداشت و توسط کلان منطقه ۱۰ آمایشی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به تصویب رسید.

دکتر پیام کبیری رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی با اعلام این خبر گفت: این استاندارد ملی در چهارمین اجلاسیه کمیته ملی انفورماتیک سلامت به تصویب رسید.

وی افزود: این استاندارد به سفارش مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی در قالب ماموریت به کلان منطقه ۱۰ آمایشی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تدوین شد. تصویب و انتشار این استاندارد گامی موثر در حوزه کتابخانه‌های پزشکی است.

کبیری با اشاره به هدف تدوین این استاندارد گفت: استاندارد کتابخانه‌های بیمارستانی با هدف ارائه چارچوبی برای راه‌اندازی و توسعه کتابخانه‌های بیمارستانی، ارائه و بهبود خدمات کتابخانه و اطلاع رسانی پزشکی به کاربران و ذینفعان تدوین و تصویب شده و برای تمامی کتابخانه‌های بیمارستانی اعم از دولتی و خصوصی کاربرد دارد.

به گفته رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی این استاندارد به زودی بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان جهت بهره برداری کاربران و صاحب نظران قرار خواهد گرفت.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید