هدف‌گذاری سبک زندگی با نگاه آرمانی منجر به ظهور همسو باشد

وزیر ارشاد در بازدید از مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی گفت: باید شرایطی فراهم شود تا هدف‌گذاری سبک زندگی با نگاه آرمانی نظام که منجر به ظهور منجی می‌شود، همسو باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از موسسه توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین بازدید خود از بخش‌های مختلف این‌وزارتخانه، به مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی رفت و در نشستی ۳ساعته با رئیس و مدیران این مرکز گفتگو کرد.
وی در نشستی با رئیس و جمعی از مدیران مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، ضمن استماع گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این مرکز، نکات و راهکارهایی را به منظور بهبود فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش رو برشمرد.
در ابتدای این نشست، محمدرضا بهمنی رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی «رویکرد تمدنی» را رویکردی جامع برای تعیین الگوی مواجهه دستگاه‌های فرهنگی با تحولات فضای مجازی توصیف کرد و گفت: ما در این مرکز با اتخاذ چنین رویکردی و برای ارتقای نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای مجازی، افق حرکت را «پیشرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای مجازی» تعریف کرده‌ایم.
بهمنی توسعه کاربست فناوری‌های فرهنگی، جریان‌شناسی و جریان‌سازی فرهنگی، تولید و نشر محتواهای ارزشی و انقلابی، توسعه پلتفرم‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، اعتلای الگوی سبک زندگی اسلامی ایرانی با توجه به تحولات فضای مجازی و اعتلای جایگاه حکمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای مجازی را به‌عنوان اهم ابعاد پیشرانی این مرکز در وزارتخانه برشمرد.
سپس وزیر ارشاد گفت: این دیدار در واقع تأکید بر استمرار فعالیت‌های مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی است و در ادامه مسیر باید برنامه‌هایی برای تقویت آن به عنوان پیشران وزارتخانه داشته باشیم.
اسماعیلی با تاکید بر لزوم تقویت نگاه تمدنی نظام اسلامی به عنوان غایتی که حاکمیت اسلامی برای خود ترسیم کرده، گفت: باید شرایطی فراهم شود تا هدف گذاری سبک زندگی با نگاه آرمانی نظام که منجر به ظهور منجی می‌شود، همسو باشد.
وی با اشاره به برنامه‌ها و فعالیت‌های مرکز، بر ارتقای سامانه‌های ایجاد شده و پیگیری برنامه تحولی وزارتخانه برای پیشبرد اهداف این مرکز تاکید کرد. اسماعیلی همچنین ترویج و گسترش فعالیت‌ها و برنامه‌های نوآورانه مرکز مانند پویش‌های تولید محتوا، نشر آثار فاخر سواد رسانه‌ای و برنامه‌های آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان را خواستار شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در ادامه، با قدردانی از فعالیت‌های انجام شده، بر لزوم تشکیل اتاق فکر و اندیشه‌ورزی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: برای نیل به اهداف مد نظر در خصوص این مرکز باید نظرات مدیران عالی دستگاه‌های فرهنگی کشور برای تقویت نقش پیشرانی مرکز در وزارتخانه و تنظیم تفاهم‌نامه همکاری مشترک با سایر بخش‌های وزارتخانه مورد توجه قرار گیرد.
در ادامه این نشست معاونان و مدیران بخش‌های مختلف مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی اهم شاخص‌های عملکردی مجموعه خود را به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه دادند.
وزیر فرهنگ در پایان این دیدار، از استودیوی تولید محتوای مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی بازدید کرد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید