نشت گاز ۴ نفر را در یکی از روستاهای کاشان مسموم کرد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از مسموم شدن چهار نفر در یکی از روستاهای کاشان در اثر نشت گاز خبر داد.

به گزارش روستانیوز به نقل از مهر، مهدی دلاوری پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و استفاده شهروندان از وسایل گرمایی اظهار داشت: استفاده از این وسایل به دلیل عدم به کار بردن نکات ایمنی باعث اتفاقات ناگواری شده است.

وی با بیان اینکه گاز دی اکسید کربن می‌تواند باعث مرگ یک انسان شود، ابراز داشت: در اثر نشت گاز در یکی از روستاهای کاشان چهار نفر از اعضای یک خانواده مسموم شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه این افراد دچار گازگرفتگی و با علائمی همچون تنگی نفس، سردرد و استفراغ روبرو شدند، تصریح کرد: خوشبختانه با کمک بهورزان و انجام فوری اقدامات پزشکی این چهار نفر از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

وی افزود: شهروندان باید از ایمنی دودکش سیستم گرمایشی خود اطمینان داشته باشند.

دلاوری همچنین با اشاره به اینکه روند واکسیناسیون بر علیه بیماری کرونا در سطح منطقه کاشان با قدرت در حال انجام است، گفت: تاکنون از مجموعه همشهریان بالای ۱۲ سال کاشان ۷۴.۵۲ درصد از مردم دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۵۷.۹۶ درصد همشهریان کاشان نیز دز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با افزایش روند واکسیناسیون در منطقه کاشان شاهد خروج از وضعیت نارنجی به زرد بوده‌ایم.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید