افزایش آمار طلاق و اعتیاد در بناب/ وضعیت کتابخانه‌ها مطلوب نیست

بناب – رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب از افزایش آمار طلاق و اعتیاد در بناب خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی عصر یک شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با بیان اینکه قدرت‌های بزرگ در تلاشند از طریق انتقال فرهنگ ممالک دنیا را تصاحب کنند و با این طریق جوانان آن ممالک را از غیرت و معنویت تهی کنند.

امام جمعه شهرستان بناب تصریح کرد: افزایش آمار طلاق، جدایی خانواده‌ها، افزایش اعتیاد، افزایش بزهکاری و بدحجابی نشانه‌های انتقال فرهنگ‌های غربی است.

حجت الاسلام باقری بنابی با اذعان به اینکه متأسفانه فرهنگ ما نیز از فرهنگ اجانب متأثر شده است و با ابزارهای شیطانی فرهنگ ما را احاطه کرده‌اند؛ افزود: باید تلاش کنیم و با ترویج دین مبین اسلام از گمراهی جوانان به سمت فرهنگ‌های منحط غربی جلوگیری کنیم.

 افزایش آمار طلاق و اعتیاد در بناب/ وضعیت کتابخانه‌ها مطلوب نیست

وی اظهار کرد: امروزه فرهنگ حرف اول را در مسائل اجتماعی می‌زند و تمام قدرت‌های بزرگ دنیا در صدد این هستند که فرهنگ خود را به جوامع تزریق کنند.

ضرورت پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری به کتابخانه ها

این گزارش حاکی است، فرماندار بناب نیز در این جلسه گفت: کتابخانه های شهرستان بناب متأسفانه از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند و بایستی به وضعیت این کتابخانه ها رسیدگی شود.

شهریار فتحی با گرامیداشت هفته کتاب خاطرنشان کرد: کتابخانه های شهرستان در نقاط پرتردد و شلوغی قرار گرفته‌اند که امکان مطالعه را از کتابخوان ها گرفته است و جا دارد برای مطالعه مردم فضای آرامی را مهیا کنیم.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با انتقاد از عدم پرداخت نیم درصد بودجه شهرداری به کتابخانه های عمومی تصریح کرد: علیرغم اینکه این موضوع یک قانون است ولی شهرداری همکاری لازم را نداشته و این در حالی است که می‌شود با پرداخت به موقع این نیم درصد خیلی از مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان را برطرف کرد و امیدواریم شورا و شهرداری با پرداخت نیم درصد بودجه شهرداری در رفع مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان تسریع کنند.

 افزایش آمار طلاق و اعتیاد در بناب/ وضعیت کتابخانه‌ها مطلوب نیست

فتحی با تبریک هفته بسیج یادآور شد: در طول ۴۳ سال گذشته هر جا خدمت بی منتی بوده است، بسیجیان حضور پررنگی در آن داشته‌اند.

راه اندازی و ایجاد دکه به بهانه درآمدزایی برای یک اداره ممنوع

براساس این گزارش، فرمانده نیروی انتظامی بناب نیز در این جلسه از ایجاد و افزایش قارچ گونه دکه‌های اغذیه فروشی در میادین شهر به شدت انتقاد کرد.

سرهنگ سهراب شفقی با انتقاد از رشد قارچ گونه دکه‌ها در مبادی ورودی شهر و میادین گفت: نباید به هر قیمتی چهره شهر را زشت کنیم و قرار نیست به خاطر درآمدزایی برای یک اداره چهره و نمای ورودی شهر را مخدوش کنیم و از ارگان‌های مربوطه تقاضا دارم هرچه سریع‌تر نسبت به عدم صدور مجوز و جمع آوری دکه‌های موجود اهتمام لازم را داشته باشند.

 افزایش آمار طلاق و اعتیاد در بناب/ وضعیت کتابخانه‌ها مطلوب نیست

این افسر انتظامی با بیان اینکه برگزاری هرگونه کنسرت و مراسم عروسی در تالارهای شهرستان بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان ممنوع است؛ تصریح کرد: برخی از این تالارها قبح شکنی را تا حدی پیش برده‌اند که در صدد برگزاری مراسم مختلط در این تالارها نیز هستند.

شفقی در ادامه اذعان کرد: اگر برای برگزاری مراسم در تالارها اجازه داده شده، لازم است ترتیبی اتخاذ شود که مساجد شهرستان نیز برای برگزاری مجالس ترحیم با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی باز شوند.

فضای مجازی شهرستان بناب باید کنترل شود

نایب رئیس شورای اسلامی شهر بناب نیز در این جلسه گفت: باید ستادی به نام ستاد کنترل فضای مجازی در شهرستان بناب تشکیل شود.

بر اساس این گزارش، ناصر بزاز بنابی با بیان اینکه فضای مجازی شهرستان از کنترل خارج شده است، افزود: لازم است نسبت به کنترل فضای مجازی شهرستان اقدام شود.

 افزایش آمار طلاق و اعتیاد در بناب/ وضعیت کتابخانه‌ها مطلوب نیست

وی تصریح کرد: در تمام دنیا فضای مجازی محدود و در حال کنترل است ولی در ایران هیچ محدودیتی برای کنترل آن وجود ندارد و از این طریق به اشخاص توهین شده و علیه آنها دروغ پراکنی صورت می‌گیرد در حالی که هیچ برخوردی با افراد خاطی صورت نمی‌گیرد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر بناب در ادامه خواستار تشکیل ستادی برای کنترل فضای مجازی شد.

بزاز بنابی همچنین در خصوص بحث دوچرخه سواری بانوان نیز اذعان کرد: دوچرخه سواری بانوان نباید در ملأعام صورت گیرد و بایستی محلی برای دوچرخه سواری بانوان به صورت سرپوشیده در نظر گرفته شود.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید