زیرساخت های ارتباطی و اینترنتی در خدمت مالیات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتباطات استان سمنان گفت: استفاده از زیرساخت های ارتباطی برای بهره برداری در نظام مالیاتی در استان مهیا است.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حسن پور، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتباطات استان سمنان گفت: مشکل ارتباطی و پوشش اینترنتی در استان برای بهره برداری از سامانه مؤدیان وجود ندارد و تمام شهرهای استان دارای پوشش اینترنت است.
وی در دومین نشست کارگروه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان افزود: توسعه زیرساخت های الکترونیکی مالیاتی یکی از اساسی ترین و ضروری‌ترین اقدامات است و باید در تحقق آن تسریع شود.
وی ادامه داد: با تلاش های انجام شده زیرساخت ارتباطی مناسب در کل استان سمنان وجود دارد و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و استفاده از ابزارهای الکترونیکی اجرای قانون برای همه مودیان فراهم است.
حسن پور در تشریح جزئیات کارگروه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مالیاتی گفت: این کارگروه موظف است که به صورت سالانه درخواست مؤدیانی را که اظهار به عدم توانایی در استفاده از پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان می کنند، بررسی کند و در صورتی که این کارگروه با در نظرگرفتن شرایطی نظیر ویژگیهای جسمی، منطقه جغرافیایی، سابقه مالیاتی و زیرساخت‏ها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، ناتوانی و یا توانایی کمتر وی در استفاده از پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان را تشخیص دهد، شرکت های معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی موظف هستند نسبت به آموزش، توانمندسازی، نصب و راه اندازی پایانه فروشگاهی و عضویت سامانه مؤدیان برای این دسته از مؤدیان اقدام کنند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان افزود این اداره کل آمادگی کامل دارد در چارچوب قانون تکالیف خود را انجام و برای رسیدن به اهداف این قانون همکاری لازم را انجام دهد.
linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید