عکس| تماس تصویری مهم رئیس کمیته بین‌المللی المپیک/ زنی که گم شده بود پیدا شد!

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک با تنیسور مطرح چینی که در حدود دو هفته از انظار عمومی ناپدید شده بود، صحبت کرد.

خبرورزشی – توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) از طریق تماس ویدیویی با پنگ شوآی، ستاره چینی تنیس که اوایل ماه جاری پس از متهم کردن یکی از اعضای ارشد سابق دولت چین به تجاوز جنسی ناپدید شده بود، گفت‌وگوی تصویری داشت.

پیش از این سردبیر یک روزنامه حزب کمونیست چین ویدئویی را به صورت آنلاین منتشر کرد که به گفته او، پنگ شوآی، ستاره مفقود شده تنیس در حال تماشای یک مسابقه است، این در حالی است که حزب حاکم تلاش می‌کند تا نگرانی‌ها را در خارج از کشور فروکش کند و اطلاعات منتشره در چین درباره پنگ پس از اینکه او یک رهبر ارشد را به تجاوز جنسی متهم کرد، سرکوب کند.

شوآی در تاریخ ۲ نوامبر اتهامات خود را علیه ژانگ گائولی، یکی از اعضای کمیته دائمی حزب جامعه چین تا سال ۲۰۱۸، علنی کرد. قهرمان سه دوره المپیک و قهرمان پیشین تینس ویمبلدون پس از آن نزدیک به دو هفته سکوت کرد و خبری از او نبود. «ویبو» که یک شبکه اجتماعی برجسته چینی است، پست او را نیم ساعت پس از انتشارش حذف کرد. در حالی که کمتر از چهار ماه به بازی‌های المپیک زمستانی در پکن باقی مانده است، اعتراضات بین‌المللی درباره حقوق بشر درخواست‌هایی برای بایکوت کردن چین داشته‌اند.

سرنا ویلیامز و نائومی اوزاکا ستاره‌های تنیس زنان حمایت خود را از شوآی اعلام کرده‌اند. استیو سیمون رئیس و مدیر اجرایی اتحادیه تنس زنان (WTA) خواستار تحقیق در مورد ناپدید شدن و سانسور این تنسیور چینی شده است، در حالی که به این موضوع نیز اشاره کرده که ورزش صرف نظر از پیامدهای تجاری و مالی ممکن است به نقطه شکست خود در چین رسیده باشد.

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) شب گذشته (یکشنبه) بیانیه‌ ای منتشر کرد و اعلام کرد توماس باخ با پنگ شوآی تماس تصویری برقرار کرده است. اِما ترهو رئیس کمیسیون ورزشگاران IOC و لی لینگ‌وی بدمینتون‌باز پیشین چین که از ماه دسامبر ۲۰۱۶ نایب‌رئیس کمیته المپیک چین است نیز در این تماس تصویری حضور داشتند.

عکس| تماس تصویری رئیس IOC با تنیسور ناپدید شده چینی

طبق بیانیه‌ IOC، این تماس ۳۰ دقیقه به طول انجامید و شوآی بابت نگرانی کمیته بین‌المللی المپیک در خصوص سلامتی‌اش تشکر کرد و توضیح داد که او سلامت و ایمن است و در خانه‌اش در پکن زندگی می‌کند اما مایل است در این زمان به حریم خصوصی‌اش احترام گذاشته شود.

در بخش دیگری از بیانیه کمیته بین‌المللی المپیک آمده است که او به همین دلیل (حریم شخصی‌اش) است که ترجیح می‌دهد در حال حاضر وقت خود را با دوستان و خانواده‌اش بگذراند. با این وجود، او به تنیس، ورزشی که بسیار دوست دارد، ادامه خواهد داد.

اِما ترهو رئیس کمیسیون ورزشگاران IOC در این خصوص گفت: وقتی دیدم که پنگ شوآی خوب است، که این دغدغه اصلی ما بود، خیالم راحت شد. به نظر می‌رسید که او آرام است. من به شوآی پیشنهاد دادم که از او حمایت کنیم و  در هر زمانی که صلاح بداند با او در تماس بمانیم که بابت این موضوع قدردانی کرد.

توماس باخ رئیس IOC، در پایان تماسش با شوآی، این تنیسور چینی را به شام در پکن دعوت کرد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید