اعزام‌های سازمان‌یافته به عتبات‌عالیات سرعت می‌گیرد

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اعزام‌ها به عتبات عالیات به شکل سازمان یافته و با سرعت بیشتر ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

در این جلسه علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آغاز اعزام کاروان‌های زیارتی به عتبات عالیات از هفته گذشته، تصریح کرد: اعزام زائرانی ایرانی به عراق به شکل سازمان یافته و با سرعت بیشتر ادامه خواهد یافت.

وی به اقدامات صورت گرفته برای همراهی هرچه بیشتر دفاتر خدمات زیارتی در رویکرد جدید با هدف تسهیل زیارت برای اقشار مردم با سلایق و ظرفیت‌های مالی مختلف اشاره و ابراز امیدواری کرد که در این رویکرد، زمینه ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر به زائران فراهم شود.

رئیس سازمان حج و زیارت به پیگیری‌های انجام شده برای اعزام زمینی زائران به عتبات اشاره کرد و در خصوص اعزام کاروان‌های زیارتی به سوریه نیز گفت: در مرحله اول اعزام مشتاقان زیارت حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) و حضرت رقیه (علیها السلام) از فرودگاه امام خمینی (ره) تهران انجام خواهد شد و در آینده گسترش خواهد یافت.

این گزارش حاکیست، در ادامه این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین نواب از دست‌اندرکاران حوزه عتبات سازمان حج و زیارت خواست به نحوی برنامه ریزی کنند که در ماه‌های رجب و شعبان اوج اعزام زائران به عتبات عالیات تحقق یابد.

وی افزود: در خصوص تغییرات صورت گرفته در اعزام کاروان‌های زیارتی به اعتاب مقدسه نیز هرچه سریع‌تر اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.

این جلسه با گزارش داود باقری، مسئول هماهنگی دبیرخانه کارگروه‌های ۲۰ گانه بازنگری فرآیندهای اجرایی در حوزه حج و زیارت درباره اقدامات صورت گرفته برای تهیه و تدوین کتاب فعالیت این کار گروه‌ها ادامه یافت و آن را سندی بروز و قابل اتکاء برای کارگزارانی دانست که می‌خواهند در این حوزه فعالیت کنند.

در ادامه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در خصوص تکمیل فرآیند تدوین این کتاب توصیه‌هایی ارائه و تصریح کرد: این سند اجرایی باید به نحوی تهیه شود که در مقاطع زمانی آنچه را مورد نیاز کارگزاران است در اختیارشان قرار دهد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام نواب در سخنانی فرارسیدن هفته بسیج و پنجم آذر؛ سالروز تشکیل بسیج مستضعفان را تبریک گفت و با بیان روایتی از امیر مؤمنان حضرت علی (ع)، مظهر اخلاص را روحیه بسیجی دانست.

وی گفت: بسیجی‌ها بندگان مخلص و بی ادعایی هستند که اعمالشان را خالصانه برای خدا انجام می‌دهند و به هیچ وجه دنبال مطرح کردن خود نبوده و نیستند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خاطرنشان کرد: بسیج یک روحیه است روحیه‌ای که در هر انسانی و در هر صحنه‌ای حضور و وجود داشته باشد تأثیر و اثر خود را دارد.

وی با اشاره به اینکه این روحیه در رفتار فرماندهان ارتش و سپاه همچون بابایی، صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی و همت کاملاً ملموس بود، افزود: این افراد انسان‌های پاک و آزاده ای بودند که از همه چیز خود در راه خدا گذشتند.

این روحیه را در بازسازی‌های زلزله و سیل، مبارزه با کرونا، صنعت و کشاورزی، سلول‌های بنیادی، غنی سازی اورانیوم، در حوزه و دانشگاه می‌توان مشاهده کرد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید