پیگیر فعالسازی شرکت الیاف با حداکثر توان تولید هستیم/ با تعرفه گذاری مناسب قیمت‌ها را به نفع تولید کننده بهبود می‌بخشیم

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت با بیان اینکه پیگیر هستیم تا شرکت الیاف با حداکثر توان تولید کار کند، گفت: شنیده ها حاکی از آن است که می خواهند این واحد را تغییر کاربری دهند.

به گزارش شاتا، خانم افسانه محرابی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما افزود: شرکت الیاف در باغستان شهریار واقع و در محدوده ای است که تقریباً داخل شهر است و تا سال 1398 فعالیت می کرد.

وی ادامه داد: این واحد, قدمت زیادی دارد و از سال 1348 آغاز به کار کرد و سال 1372 پروانه بهره برداری جدید برای 11 هزار تن نخ نایلون 6 را داشته است.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت تصریح کرد: با توجه به این که این شرکت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان است پیگیری های خاصی را برای راه اندازی این واحد با حداکثر تولید داشتیم.

محرابی ادامه داد: در سال 1397 بازدیدی از این واحد داشتیم و جلساتی داشتیم و در سال 1398 تغییر مدیریت انجام شد و پیگیری کردیم حتی 200 تن مواد اولیه در آنجا بود اما کار نمی شد و اکنون هم 90 نفر پرسنل دارد اما کار نمی شود.

وی با بیان اینکه پیگیر هستیم تا این واحد با حداکثر توان تولید کار کند, اضافه کرد: جلسه ستاد تسهیل در استان تشکیل شد و بنیاد مستضعفان بر اساس مصوبات این ستاد باید به وزارت صمت برنامه می داد و همچنین نباید تغییر کاربری داشته باشد اما تا کنون هیچ برنامه ای داده نشده است.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت همچنین گفت: شنیده ها حاکی از آن است که می خواهند این واحد را تغییر کاربری دهند.

با تعرفه گذاری مناسب قیمت‌ها را به نفع تولید کننده بهبود می‌بخشیم

محرابی اضافه کرد: اگر به علت گرانی ارز، مواد اولیه گران به دست تولید کننده ها مانند شرکت الیاف شهریار برسد، با تعرفه گذاری مناسب، قیمت ها را به نفع تولید کننده بهبود می بخشیم.

وی در ادامه افزود: مصرف داخلی کشورمان با توجه به واردات نخ، سالانه حدود 200 تا 300 تن است و پارسال یکی از شرکت ها 930 تن تولید کرد.

محرابی بیان کرد: اگر بتوانیم نخ نایلون را در داخل کشور با قیمت تمام شده پایین تر تولید کنیم، بازار مصرف آن هم پیدا خواهد شد.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت در ادامه برنامه گفتگوی ویژه خبری درباره تعطیلی شرکت پارسیلون خرم آباد نیز، افزود: خصوصی سازی اشتباهی بود که در مقطعی انجام شد و این شرکت را دچار مشکلاتی کرد و تصمیم گرفته شد که مدیریت شرکت به آتیه دماوند واگذار شود و بعد به آقای یعقوبی واگذار و با مشکلات کارگری که پیش آمد توسط مقامات ارشد استانی تصمیم به خلع ید گرفته شد و دوباره به آتیه دماوند بازگشت و سپس با بدهی هایی که به سه بانک ملی، سپه و صنعت معدن وجود داشت مقرر شد کنسرسیومی تشکیل شود تا یک طرحی را ارائه دهند و این کنسرسیوم بتواند طرحی را پیاده سازی کند که البته هنوز طرح آتیه دماوند را نهایی نکرده است.

وی ادامه داد: تمام این تصمیمات در دفتر معاونت امور صنایع وزارت صمت گرفته شده است و ما تمام این مراحل را پیگیری کردیم.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید