اگه نیاز به افزایش خلاقیتت داری، بخون

خلاقیت یکی از راه های رسیدن به موفقیت است همچنین راه هایی وجود دارد که به شما برای افزایش خلاقیت کمک میکند تا کارهایتان را به بهترین نحو انجام دهید .

ترفند و روش هایی متفاوت برای افزایش خلاقیت

احتمالاً شما هم نگران این هستید که زمان کافی ندارید و دل مشغولی هایتان زیاد است. باید از زمان کنونی خود استفاده کنید اما هیچ تمرکزی روی اهداف شخصی تان ندارید. همه این ها باعث می شود که دچار استرس و اضطراب شوید. در این قسمت از نمناک قصد داریم راهکار هایی را به شما معرفی کنیم که باعث افزایش سطح خلاقیت و مدیریت بهتر زمان می شود. در بخش های قبلی و در مطالب ” راهکار ساده علم برای افزایش خلاقیت ” و “ افزایش خلاقیت کارکنان به سبک مدیران موفق ”  بطور کامل نکات کلی و راهکارهای عمومی برای این منظور را گفتیم و حالا چند ترفند متفاوت را ارائه خواهیم داد.

اولویت بندی داشته باشید

باید لیستی از انجام کارهای روزانه خود مشخص کنید. حال ببینید که کدام کار اهمیت بیشتری دارد و باید اولویت قرار بگیرد. از بالا تا پایین اولویت های خود را مشخص کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید، باعث می شود که مهم ترین کارها را زودتر به انجام برسانید و در نتیجه تا حد زیادی از سطح استرستان کمتر می شود و با آرامش بیشتری می توانید به ادامه کار ها بپردازید.

نوشتن لیست روزانه

لیست انجام کار های روزانه داشته باشید

بعد از این که اولویت بندی را انجام دادید، تمام کار های ریز و درشت خود را روی کاغذ بیاورید . انجام این کار به شما کمک می کند تا هنگامی که کار اول را به انجام رساندید، سریعاً به سراغ کار دوم بروید و نخواهید وقت خود را تلف کنید و به این فکر کنید که باید به سراغ انجام چه کاری بروید.

کیبورد خوب داشته باشید

بسیاری از شما در طول روز مجبور می شوید که کارهای خود را داخل کامپیوتر ثبت کنید و با کیبورد، اقدامات مختلفی را به انجام برسانید. زمانی که کیبوردتان خوب، با سرعت؛ نرم و روان کار کند، کارهای تان بهتر انجام می گیرد و سرعت تان بالاتر می رود.

کیبورد کامپیوتر

برای انجام کارهای اورژانسی تمرین کنید

خلاقیت یعنی این که شما بتوانید کارهایی را به انجام برسانید که قبلاً انجام نمی دادید . زمانی که شما خودتان را آماده برای انجام کار های اورژانسی و غیر قابل پیش بینی کنید، سطح خلاقیت تان بالاتر می رود و یاد می گیرید که چگونه در شرایط سخت و دشوار خودتان را بهتر مدیریت کنید.

نت برداری کنید

احتمالا خیلی از اسکرین شات هایی که از چیز های مختلف گرفته اید؛ پاک شده است و آن ها را گم کرده اید. پس برای این که چیز های مهم یادتان نرود و ذهن تان بهتر آن ها را به خاطر بسپارد؛ بهتر است نت برداری کنید که راهی برای افزایش خلاقیت خواهد بود و قدرت ذهنی شما را بالا می برد.

نوشتن

کمک بگیرید

بسیاری از افراد عادت دارند که همه کار ها را باید خودشان انجام دهند و هرگز از دیگران کمک نگیرند تا بتوانند کار های خود را تمام و کمال به اتمام برسانند اما شما باید این عقیده را در ذهن تان پاک کنید و به این فکر کنید که گاهی اوقات نیاز به کمک به دیگران دارید و باید آن ها را مامور انجام این کار ها کنید.

محل کار را مرتب کنید

شما باید سعی کنید که در محل کار محیطی آرام را به وجود بیاورید. علاوه بر آن ، نظم و ترتیب و تمیزی را رعایت کنید. هنگامی که محیط کار تمیز و مرتب باشد؛ ذهن شما با دسته بندی بهتری کار می کند و در نتیجه احتمال سردرگمی در آن کم تر است. منظم بودنِ محیط کار باعث افزایش سطح خلاقیت و کاهش عوامل حواس پرتی خواهد شد.

تمیز کردن

پیام اعلان یا نوتیفیکیشن ها را قطع کنید

برای این که حواستان جمع کارتان باشد، باید هر گونه پیام اعلان یا نوتیفیکیشن را قطع کنید تا ذهنتان حواس جمع تر عمل کند. تصور کنید که در حال انجام یک کار عمیق هستید و ناگهان کسی به شما پیام می دهد و می خواهد در مورد خرید آخرین مدل لباس های زمستانی با شما صحبت که قطعاً عوامل حواس پرتی تان خواهد بود.

زمان استفاده از لوازم الکتریکی را محدود کنید

اگر بتوانید مدیریت زمان داشته باشید ، قطعاً می توانید استفاده از لوازم الکترونیکی را هم محدود کنید. این که بخواهید مدام در گوشی موبایل ، تبلت و لپ تاپ خود در صفحات اجتماعی بالا پایین بروید، سطح خلاقیت شما را کاهش می دهد. پس بهتر است در طول روز برنامه ریزی داشته باشید و مدت زمانی بسیار محدودی از این روش استفاده کنید.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید