اولویت ایران ساماندهی سفر گردشگران عراقی است

معاون گردشگری کشور گفت: ساماندهی وضعیت گردشگران عراقی، تلاش برای توزیع جغرافیایی سفر آنها در کشور و افزایش مدت زمان ماندگاری حضورشان، از اولویت‌های ما دربرابر بازار گردشگری عراق است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی علی‌اصغر شالبافیان عصر امروز در دیدار با ایرج مسجدی سفیر ایران در کشور عراق که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد؛ گفت: در تلاش هستیم تا با ساماندهی وضعیت گردشگران عراقی که با اهداف مختلف زیارت، درمان، سلامت و سیاحت به کشورمان سفر می‌کنند؛ میزبانی شایسته‌ای از آنها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بازار گردشگری عراق از اولویت‌های مهم همکاری‌های بین‌المللی به شمار می‌آید؛ افزود: ایجاد ساختار نظام‌مند در زمینه گردشگران ورودی به کشور و فراهم آوردن شرایط ایمن میزبانی در ایام کرونا، رویکرد اصلی ما پس از آغاز صدور مجدد روادید به حساب می‌آید؛ از این رو در تلاش هستیم با از میان برداشتن موانع و چالش‌های موجود در بخش گردشگری دو کشور به راهکارهای اجرایی مورد توافق طرفین دست یابیم.

همچنین در این نشست ایرج مسجدی سفیر کشورمان در عراق نیز نسبت به هر گونه همکاری در تقویت بازار گردشگری دو کشور اعلام آمادگی کرد.

وی همچنین به فعالیت برخی افراد سودجو در ارائه خدمات گردشگری تاکید کرد و گفت: بسیار خرسندم که ساماندهی گردشگران عراقی از اولویت‌های وزارت گردشگری ایران است.

پیرو این دیدار، نشست‌های بخش خصوصی دو کشور در قالب B2B نیز مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید