تکواندوکاران ایران حریفان خود را شناختند

قرعه‌کشی اولین دوره مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان ۲۰۲۱ انجام و نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها حریفان خود را شناختند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، اولین دوره مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان ۲۰۲۱ (۴G)، روزهای چهارم تا ششم آذرماه (۲۵ تا ۲۷ نوامبر) با حضور ۱۷۰ تکواندوکار از ۳۱ کشور به میزبانی “ریاض” عربستان برگزار می‌شود.

قرعه‌کشی این مسابقات عصر امروز (سه‌شنبه – دوم آذرماه) انجام و نمایندگان کشورمان حریفان خود را در این دوره از رقابت‌ها شناختند.

سعیده نصیری (۴۶- کیلوگرم)، غزل سلطانی (۵۳- کیلوگرم)، ناهید کیانی و زهرا شیدایی (۵۷- کیلوگرم)، کوثر اساسه و نرگس میرنوراللهی (۶۲- کیلوگرم)، ملیکا میرحسینی (۷۳- کیلوگرم) و زینب اسماعیلی (۷۳+ کیلوگرم) در ترکیب تیم‌ملی تکواندو زنان قرار دارند.

براساس قرعه‌کشی انجام شده سعیده نصیری نماینده وزن ۴۶- کیلوگرم ایران در این رقابت‌ها، در اولین دیدار با “ویکتوریا باشکیروا” از روسیه دارنده مدال تورنمنت های مختلف مبارزه می‌کند و سپس به مصاف “می رئو کانگ” از کره جنوبی نایب قهرمان بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸، نایب قهرمان آسیا ۲۰۲۱، قهرمان نوجوانان جهان ۲۰۱۸ و … می‌رود.

غزل سلطانی در وزن ۵۳- کیلوگرم دارنده برنز قهرمانی آسیا ۲۰۲۱، ابتدا به مصاف “حیان ایتر محمدی” از عربستان می‌رود و پس از آن رو در روی “ماریا پرز” از اسپانیا دارنده مدال تورنمنت های مختلف قرار می‌گیرد.

ناهید کیانی هوگوپوش وزن ۵۷- کیلوگرم و دارنده مدال نقره و برنز قهرمانی آسیا، برنز بازی‌هایی آسیایی و بازی‌های یونیورسیاد و… در گام اول با “گیادا الهلوانی” از ایتالیا دارنده مدال برنز قهرمانی اروپا ۲۰۲۱ دیدار می‌کند و در ادامه “نادا لاراج” از مراکش قهرمان و نایب قهرمان آفریقا ۲۰۱۸ و ۲۰۲۱، قهرمان بازی های آفریقایی ۲۰۱۹ و… را پیش رو دارد. زهرا شیدایی دیگر نماینده تکواندو کشورمان در این وزن ابتدا با “النا میرونیوک” از روسیه، قهرمان و نایب قهرمان اروپا ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ دیدار خواهد کرد و پس از آن به مصاف “نیکیتا گلاسنویچ” تکواندوکار با تجربه کرواسی که برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۷ و مدال های مختلف را در کارنامه دارد، می‌رود.

کوثر اساسه تکواندوکار وزن ۶۲- کیلوگرم در اولین دیدار با “استاورولا دسیلا” از یونان دارنده برنز قهرمانی اروپا ۲۰۱۸ و مدال های تورنمنت های مختلف مبارزه خواهد کرد و در ادامه رو در روی “آشلی کرایولد” هوگوپوش با تجربه کانادایی که دو طلا و دو برنز قهرمانی آمریکا و مدال های تورنمنت های مختلف را در کارنامه دارد، قرار می‌گیرد. نرگس میرنوراللهی دیگر هوگوپوش کشورمان در این وزن نیز ابتدا به مصاف “خولال مریمه” از مراکش قهرمان آفریقا ۲۰۲۱ می‌رود و سپس با “کارولین سانتوس” از برزیل قهرمان آمریکا ۲۰۲۱، نایب قهرمان جهان ۲۰۱۹ و … پیکار می‌کند.

در وزن ۷۳- کیلوگرم، ملیکا میرحسینی نماینده کشورمان است که مدال نقره و برنز قهرمانی آسیا، دو برنز بازی‌های یونیورسیاد و…. را در کارنامه دارد؛ وی در اولین دیدار با “راما ابوالروب” از اردن دارنده برنز قهرمانی آسیای نوجوانان مبارزه خواهد کرد و پس از آن به مصاف برنده پیکار قزاقستان و روسیه می‌رود.

زینب اسماعیلی در وزن ۷۳+ کیلوگرم دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا، ابتدا رو در روی “کریستیانا آدبایو” از روسیه قهرمان و نایب قهرمان اروپا، قهرمان نوجوانان جهان و … قرار می‌گیرد و پس از آن باید “سولنه اولتته” از فرانسه قهرمان اروپا ۲۱۰۸ و ۲۰۱۹ و دارنده مدال تورنمنت های مختلف را شکست دهد.

هدایت این نفرات برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی به عنوان مربی است.

رقابت‌های روز اول (پنجشنبه – چهارم آذرماه) در اوزان ۴۶-، ۶۲- و ۷۳+ کیلوگرم برگزار می‌شود؛ مرحله مقدماتی ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲:۳۰ انجام خواهد شد، افتتاحیه این مسابقات ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۵:۳۰ است و پس از آن از ساعت ۱۶ تا ۱۹:۳۰ ادامه مسابقات در مراحل مقدماتی و نیمه‌نهایی پیگیری می‌شود؛ فینال تمامی اوزان روز پایانی برگزار خواهد شد.

*نمایندگان ایران در روز اول: سعیده نصیری – کوثر اساسه – نرگس میرنوراللهی – زینب اسماعیلی

مسابقات روز دوم (جمعه – پنجم آذرماه) در اوزان ۴۹-، ۵۷- و ۷۳- انجام خواهد شد؛ رقابت‌ها از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و ۱۴:۳۰ تا ۱۹:۳۰ برگزار می‌شود.

*نمایندگان ایران در روز دوم: ناهید کیانی – زهرا شیدایی – ملیکا میرحسینی

مسابقات روز سوم و پایانی (شنبه – ششم آذرماه) در اوزان ۵۳- و ۶۷- کیلوگرم برگزار خواهد شد که رقابت‌ها این روز از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و ۱۴:۳۰ تا ۱۷:۳۰ پیگیری می‌شود؛ مبارزات فینال تمامی اوزان این رویداد نیز از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰ انجام خواهد شد.

*نماینده ایران در روز سوم و پایانی: غزل سلطانی

مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان ۲۰۲۱، ۴G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید