وزیر کشور: پایگاه‌های مدیریت بحران تهران تقویت می‌شود

تهران- ایرنا- وزیر کشور در بازدید از پایگاه ویژه ستاد مدیریت بحران منطقه ۶ تهران، گفت: تعدادپایگاه‌های مدیریت بحران تهران در حال حاضر  ۱۰۰ پایگاه است و برای ارتقای آمادگی‌های بیشتر تا ۲ برابر افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، احمد وحیدی عصر یکشنبه در بازدید از پایگاه ویژه ستاد مدیریت بحران منطقه ۶ واقع در پارک لاله تهران در جمع خبرنگاران در رابطه با ارزیابی آمادگی‌های لازم برای شرایط بحرانی، گفت: در این ارتباط به چند سایت سر می‌زنیم و آمادگی‌های آنها را ارزیابی می‌کنیم.

وزیر کشور، با اشاره به حضورش پارک لاله در منطقه ۶ تهران، افزود: به هر حال آمادگی لازم برای اینکه بتوان در شرایط بحران به خوبی و سرعت عکس‌العمل نشان داد باید مرتبا تقویت شود و ارتقا پیدا کند.

وحیدی خاطرنشان کرد: به دنبال ارزیابی و تصمیمات لازم برای ارتقای هر چه بیشتر این آمادگی‌ها هستیم.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در سطح شهر تهران باید مورد توجه قرار گیرد، آمادگی برای شرایط اضطرار است که باید مداوم رصد شود تا آمادگی‌های لازم وجود داشته باشد.

وزیر کشور افزود: با توجه به شرایط تهران و قرارگیری روی چند گسل، امروز از بخشی از این آمادگی‌ها و تجهیزات بازدید کردیم تا اگر برنامه‌ای برای توسعه وجود دارد، کمک‌های لازم را داشته باشیم.

وحیدی خاطرنشان کرد: ساماندهی افراد به شکل داوطلبی انجام شده و ستاد فرماندهی لازم در این حوزه ایجاد شده است و باید به شکل مداوم برای حفظ آمادگی رصد انجام شود.

وی ادامه داد:  تعداد پایگاه‌های مدیریت بحران در حال حاضر  ۱۰۰ پایگاه است اما باید یک و نیم تا ۲ برابر افزایش پیدا کند، البته در سناریوهای مختلف نیازها متفاوت است.

وزیر کشور تاکید کرد: باید اصل کمبودها را در شرایط اضطراری پیش بینی کنیم و به شکل محله محور تجهیزات را فراهم و پایگاه‌ها را تجهیز کنیم.

وحیدی گفت: موضوع تاب‌آوری مهم است که در راستای تحقق آن تجهیزات بیشتری نیاز داریم که باید فراهم کنیم.

در ادامه اسماعیل نجار در بازدید از پایگاه ویژه ستاد مدیریت بحران منطقه ۶ واقع در پارک لاله تهران گفت: گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت بحران به وزیر کشور داده بودیم.

رییس مدیریت بحران کشور افزود: وزیر کشور بر همین اساس تمایل داشتند از اقدامات انجام شده بازدیدی داشته باشند، این اقدامات برای مردم شناخته شده است اما با توجه به احتمال بروز حادثه در تهران که وقوع آن محتمل است آمادگی‌ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

نجاری عنوان کرد: نیاز بود که وزیر کشور از اوضاع اطلاع داشته و از نزدیک از تجهیزات و اقدامات بازدید کند تا نسبت به ارتقا کمک‌ها برای تهران اقدامات لازم انجام شود.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید