استان قزوین به ۱۶ پایگاه اورژانس در سطح روستاها نیاز دارد

نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس گفت: استان قزوین به ۱۶ پایگاه جدید اورژانس در سطح روستاها نیاز دارد و در صورت احداث این پایگاه‌ها می‌توانیم بودجه و تجهیزات مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین را ارتقا دهیم.

به گزارش روستانیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، فاطمه محمدبیگی در آیین کلنگ‌زنی پنجاهمین پایگاه اورژانس استان قزوین در روستای رشتقون با اشاره به لزوم اجرای طرح‌های عام‌المنفعه برای کاهش آلام انسان‌های دردمند گفت: استان قزوین به 16 پایگاه جدید اورژانس در سطح روستاها نیاز دارد و در صورت احداث این پایگاه‌ها می‌توانیم بودجه و تجهیزات مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه پایگاه‌های اورژانس را باید منطبق بر برنامه کشوری توسعه دهیم، اظهار کرد: به ازای افتتاح هر کدام این پایگاه‌ها می‌توانیم از وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور بودجه سرانه بگیریم و تحقق قول سازمان اورژانس مبنی بر اعطای آمبولانس، موتورلانس و تجهیزات امداد هوایی به استان منوط به افتتاح این پایگاه‌هاست.

محمدبیگی در ادامه روستای رشتقون را یک روستای گردشگرپذیر اشاره کرد و گفت: از آنجایی که این روستا دروازه ورودی الموت بزرگ محسوب می‌شود، بنابراین نقشی بین روستا و شهر را ایفا می‌کند و به همین خاطر مسافران زیادی به این روستا مراجعه می‌کنند که به همین خاطر احداث پایگاه اورژانس در رشتقون یک اقدام راهبردی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: امیدواریم که این مرکز اورژانس در کمتر از یک سال به بهره‌برداری برسد و شاهد خدمات‌رسانی به مردم باشیم و بتوانیم از بابت افتتاح آن هم امکانات و تجهیزات بیشتری را در حوزه اورژانس به استان جذب کنیم.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید