اعتبار هلال‌احمر ایران در دنیا مثال‌زدنی است

تهران – ایرنا – مدیر عملیات دفتر فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ  در ایران در دیدار با پیرحسین کولیوند رییس جمعیت هلال‌احمر گفت:‌ جمعیت هلال احمر ایران دارای اعتبار و شهرت مثال زدنی در دنیا است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، «مارتین فیشر» ضمن ابراز خرسندی از اجرای برنامه هایی هلال احمر ایران، خواستار انتقال و به اشتراک گذاری تجربه ها برای حل معضلات ناشی از خشکسالی شد.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر ایران دارای اعتبار و شهرت مثال زدنی در دنیاست که با تفکر و برنامه ریزی، اقدامات موثری در زمینه کمک رسانی در مواقع بحران و شرایط عادی است که بی تردید انعکاس آن ها در پلت فرمی وسیع تر یعنی فدراسیون می تواند بسیار مفید فایده قرار گیرد.

مدیر عملیات دفتر فدراسیون بین المللی صلیب سرخ  در ایران ایده و دانش حفر قنات از سوی متخصصان ایرانی را منحصر بفرد  و منطبق با رویکردهای بین المللی خواند و اذعان کرد: در سفرهای آتی به استان های دارای قنات و گفت وگو با حفاران، خواهم پرداخت تا ضمن تهیه گزارشی جامع از وضعیت موجود استان های درگیر خشکسالی ، بتوان امکانات مورد نیاز را در سطحی وسیع تر و به فوریت  از فدراسیون تامین کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار گفت: همگرایی نیروهای جوان و انقلابی، می تواند منجر به ارائه خدمات کم نظیر به نیازمندان شود.

کولیوند ضمن اشاره به مقبولیت عمومی سازمان داوطلبان در کشور و جذب خوب سرمایه های اجتماعی از سوی این سازمان، تصریح کرد: به طور حتم همه کارکنان این سازمان با دغدغه مندی در خصوص خدمت مضاعف به مردم به خصوص قشرهای آسیب دیده و آسیب پذیر، همواره منشا اثر و برکات در جامعه بوده است.

وی با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص گام دوم انقلاب، ابراز امیدواری کرد تا با پیروزی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، با همگرایی نیروهای جوان و انقلابی، می توان خدمات کم نظیری را به نیازمندان ارائه کرد.

کولیوند انطباق فلسفه وجودی جمعیت هلال احمر ایران با فدراسیون جهانی صلیب سرخ را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: با افزایش همکاری ها و تعامل ها، می توان به راه حل های خوبی برای مرتفع کردن نیازهای مردم دست یافت.

۳۳۰ روستا دچار مشکلات ناشی از تنش آبی هستند

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار، ضمن ارائه گزارش مبسوطی از اقدامات صورت گرفته در طرح ملی “نذر آب” در ۴ سال گذشته با محوریت آبرسانی پایدار، تامین معیشت و سلامت ساکنان مناطق متاثر از خشکسالی در استان های جنوب شرقی کشور، خاطر نشان کرد: با ارزیابی های صورت گرفته، در حال حاضر ۳۳۰ روستا دچار مشکلات ناشی از تنش آبی و به تبع آن مشکلات اجتماعی و زیستی شده اند که این مهم، نیازمند مداخله علمی و پایدار با مشارکت خیرین و سازمان های مرتبط ملی و بین المللی است.

محمد نصیری توضیح داد: با اجرای طرح «نذر آب»، تجربه های خوبی با روش های تحلیلی از وضعیت موجود، نیازسنجی و ارائه ایده های راهگشا برای ممانعت از موج مهاجرت با اثربخشی بلند مدت به دست آمده است که می تواند منتج  به استخراج الگوهای بنیادی در موضوع مورد مطالعه یعنی  تغییرات اقلیمی باشد بعلاوه گزارش این اقدام ها نمایانگر تعهدات، رویکردها، راهبردها، فرآیندها و اقدامات اجرایی مرتبط با این پدیده جهانی است.

وی همچنین با اشاره به وجود راهکارهای سنتی ایرانیان برای استخراج منابع آبی از جمله قنات ها، عنوان کرد: با بروز خشکسالی در سال های اخیر، دانش حفر قنات اقتصادی شده که این مسئله نیز می تواند یکی از راهکارهای مفید بدون آسیب دیدن محیط زیست  در دنیا مورد استفاده قرار گیرد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید