روش های زنانه برای مدیریت کامل خانه

اگر شما هم فکر میکنید که قسمت زیادی از زمانتان صرف امور غیر ضروری می شود و نمیتوانید مدیریت خانه را در دست بگیرید، باید تغییراتی در نحوه مدیریتان ایجاد کنید.

ترفندهای مدیریت و کنترل امور خانه توسط بانوی منزل

آیا فکر می کنید که از روز خود استفاده خوبی ندارید؟ آیا به دنبال این هستید که استفاده بهتری از روز داشته باشید و در کنار آن بتوانید امور خانه را بهتر مدیریت کنید؟ آیا خانه تان همیشه آشفته است؟ در این قسمت از خانواده پلاس نمناک راهکار هایی را به شما معرفی می کنیم که از طریق آن بتوانید مدیریت بهتری روی خود و امور خانه تان داشته باشید؛ به شرطی که این عادات را در خودتان به جریان بیندازید.

از شب قبل لیست انجام کار تهیه کنید

با تهیه لیست انجام کار های روزانه در شب قبل می توانید روز بعد کار های خود را با نظم بیشتری به انجام برسانید، زیرا می دانید که چه کاری باید انجام دهید، بدون این که نیاز به فکر کردن داشته باشید و در نتیجه خیلی راحت صبحانه آماده می کنید و بچه ها را به مدرسه می فرستید و شروع به کار خودتان می کنید.

حداقل باید پنج کار مهم را در لیست نام گذاری کنید و سریع به شروع آن ها بپردازید.

نوشتن کارها

قبل از فرزندان تان از خواب بیدار شوید

بله! اگر قبل از فرزندان تان از خواب بیدار شوید؛ می توانید امور شخصی و امور خانه را بهتر انجام دهید و در نتیجه همه چیز آماده است. به عنوان مثال حداقل باید 10 الی 20 دقیقه قبل از فرزندان تان بیدار شوید. اگر بیشتر کار دارید، می توانید نیم ساعت تا یک ساعت قبل از آن ها بیدار باشید تا همه چیز با نظم بیشتری پیش برود.

برنامه ریزی مناسب داشته باشید

برنامه ریزی مناسبی برای رسیدگی به امورفرزندان، خانه و تمیز کردن خانه داشته باشید که تمام وقت و انرژی تان را نگیرد. را برای انجام دادن یک سری از کارهای خانه روزهای هفته تعیین کنید مثلا روزی برای جارو کشیدن، روزی برای گردگیری و روزی برای شستن و اتو کشیدن لباس ها تعیین نمایید.

برای نقاط ضعف خود به دنبال راه حل باشید

برای مدیریت یک خانه، نقاط قوت و نقاط ضعف را که انجام امور را دچار مشکل می کند، را بشناسید. به کارگیری دیگران برای پوشش دادن نقاط ضعف و ایجاد یک توازن در کارها کمک می کند.

ناراحت بودن

توانایی ها و قابلیت هایتان را رشد دهید

رشته ورزشی، تحصیلی یا هنری که به آن علاقه دارید دنبال کنید. می توانید در خانه و به صورت آنلاین ویدئوهای آموزشی را دنبال کنید.

لباس بپوشید و آماده شروع روز باشید

هر چه قدر که زودتر لباس بپوشید، فکرتان آزادتر است و نگران نیستید. پس سعی کنید که سریع تر لباس های خود را حاضر کنید و آن ها را بپوشید تا یک کار مهم را انجام داده باشید و خیال تان راحت تر باشد.

زمانی را با خداوند خلوت کنید

اهمیت سکوت و صحبت با خداوند به صورت روزانه را فراموش نکنید. شما باید به خودتان یادآوری کنید که اقدامات مهمی در پیش دارید. باید بدانید که دعا کردن به شدت حال شما را خوب می کند. پس حتماً چند دقیقه را با خداوند خلوت کنید تا حال تان بهتر شود و انرژی مثبت بگیرید.

دعا کردن

صبحانه خوب بخورید

روز هایی هستند که شما تا 10 صبح صبحانه نخورده اید اما صبحانه نخوردن انرژی شما را از بین می برد. پس سعی کنید که خوب صبحانه بخورید؛ البته صبحانه مقوی که بتواند انرژی شما را تامین کند. حتما 15 الی 20 دقیقه در روز را صرف خوردن صبحانه کنید.

به تکنولوژی نه بگویید

بله بسیار وسوسه کننده است که بخواهید به سراغ تکنولوژی بروید و گوشی موبایل، لپ تاپ و تبلت خود را بردارید و بعد از این که بیدار می شوید، با آن ها کار کنید اما انجام این کار وقت شما را هدر می دهد. بهتر است که به وسوسه خود غلبه کنید و به تکنولوژی نه بگویید. وارد شبکه های اجتماعی نشوید و تا جایی که می توانید به کار های مهم دیگر بپردازید. اصلا می توانید گوشی موبایل خود را در اتاق دیگر قرار دهید یا حتی آن را خاموش کنید.

هزینه های زندگی را بودجه بندی کنید

با یک بودجه بندی درست و اصولی متوجه دخل و خرج ها می شوید و می توانید خرج ها را هم کنترل کنید. کسی که برنامه ریزی دارد اهدافش را می داند و برای آنها بودجه بندی می کند، هیچ گاه دچار بی نظمی نمی شود.

هزینه های زندگی

وظایف را تقسیم بندی کنید

تقسیم بندی وظایف، نقش مهمی در مدیریت آسان کارهای منزل دارد. برای انجام بهتر کارها و مدیریت خانه، فهرستی از کارهای هر دسته از امور را ایجاد کنید و وظایف و کارهای خانه را بین اعضای خانه تقسیم کنید. اگر هر کس کار خود را دقیق و مرتب انجام دهد، کنترل امور خانه راحت تر است.

یک روال همیشگی برای خرید در نظر بگیرید

خرید بخش مهمی از امور منزل است، مشخص کنید که خرید خواربار در چه زمانی انجام داده و چه مقدار هزینه برای آن صرف کنید. دانستن زمان انجام خرید ماهانه استرس همه را به حداقل می رساند و مدیریت موجودی و هزینه ها را آسان تر می کند.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید