انتقال ۶ تن از محکومان ایرانی از زندان‌های ارمنستان به کشور

رئیس کمیته انتقال محکومان کشور، از انتقال ۶ تن از محکومان ایرانی از زندان‌های ارمنستان به کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری گفت: اتهام این افراد قاچاق مواد مخدر است که سال‌ها از دوران محکومیت خود را در زندان‌های ارمنستان گذرانده‌اند و در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین دو کشور در پی رایزنی مقامات وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه دو کشور روز گذشته از مرز هوایی به تهران منتقل و برای گذرانیدن ادامه محکومیت خود به سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی معرفی شدند.

رئیس کمیته انتقال محکومان کشورمان به کسانی که قصد سفر به کشورهای دیگر از جمله کشورهای آسیای میانه دارند هشدار داد که به قوانین و مقررات دیگر کشورها احترام بگذارند و مراقب باشند که حمل و نگهداری و قاچاق مواد مخدر جرم سنگینی است و مجازات شدیدی در انتظار مرتکبین اینگونه جرایم است. در برخی از این کشورها از جمله ارمنستان برای حمل حتی چند عدد قرص روانگردان چند سال حبس در نظر گرفته می‌شود.

معاون حقوق بشر وزارت دادگستری افزود: جمهوری اسلامی ایران با نگاه انسان دوستانه و حقوق بشری مبادله محکومان بین کشورها بویژه انتقال محکومان ایرانی و حمایت از حقوق اتباع ایرانی را وجهه همت خود قرار داده است. اما از هموطنان انتظار داریم به قوانین و مقررات دیگر کشورها احترام بگذارند و توجه داشته باشند که همه کشورها در قبال امنیت خود حساس هستند و اجازه نمی‌دهند قلمرو جغرافیایی آن‌ها محل تاخت و تاز مجرمین و مرتکبین قاچاق مواد مخدر شود. از این‌رو از هموطنان عزیزی که قصد سفر به دیگر کشورها را دارند انتظار داریم با احترام به قوانین و مقررات دیگر کشورها فرهنگ ایرانی اسلامی را به نمایش گذارند و اجازه ندهند حیثیت و اعتبار بین المللی کشور مخدوش شود.

وی در پایان از همه مسئولان و دست اندرکاران انتقال این محکومان در وزارت امور خارجه، نیروی انتظامی، پلیس مبارزه با مواد مخدر، سفارت کشورمان در تفلیس، سازمان زندان‌ها، قوه قضائیه و همکاران خود در دفتر همکاری‌های بین المللی وزارت دادگستری تشکر و قدردانی کرد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید