شهردار خبر داد؛ برگزاری مانور عملیاتی اطفاء حریق در مرکز بهداشت شهر فرون آباد

شهردار فرون آباد گفت: در راستای ارتقاء آموزش و افزایش ضریب ایمنی، مانور عملیاتی اطفاء حریق و آموزش استفاده از خاموش کننده های دستی به همت آتش نشانی شهرداری فرون آباد در مرکز بهداشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فرون آباد مهندس درویشی شهردار فرون آباد گفت: در راستای آمادگی همه‌جانبه و ارتقاء سطح آگاهی نیروهای عملیاتی و خدمات رسان در مواجهه با بحران‌های احتمالی و افزایش ضریب ایمنی، مانور عملیاتی اطفاء حریق، تخلیه امن افراد و مصدومین و آموزش استفاده از خاموش کننده های دستی ویژه پرسنل و کادر درمان در شبکه بهداشت و درمان صاحب الزمان (عج) شهر فرون آباد توسط واحد آتش نشانی شهرداری برگزار گردید.
وی هدف از برگزاری این مانور را آموزش و آمادگی در مقابله با حوادث و بحران‌های احتمالی، افزایش ضریب ایمنی و آزمودن نیروهای عملیاتی و بررسی وضعیت تجهیزات و چگونگی همکاری و هماهنگی میان ادارات و نهادها در زمان اضطرار و حوادث بحرانی دانست و افزود: نقش این آموزش ها و مانورها در تقویت و کارآمدی نیروهای عملیاتی و نیروهای امدادی و خدمات رسان جهت آمادگی آنها برای مواجهه با حوادث واقعی بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی عنوان کرد: امید آن است تا با برگزاری اینگونه مانورها بتوانیم حس همکاری و تعامل کلیه نهادها و همچنین سطح آگاهی شهروندان را در مقابله با حوادث بحرانی و اضطرار بالا برده و افزایش دهیم تا در هنگام بروز خطرات احتمالی بتوانند حداقل از جان و مال خود محافظت نمایند.
گفتنی است در این مانور ابتدا نیروهای عملیاتی آتش نشانی به اطفاء حریق و پس از آن به تخلیه امن افراد و مصدومین پرداختند و در پایان نحوه استفاده از خاموش کننده های دستی به پرسنل و کادر درمان بصورت تئوری و عملی آموزش داده شد.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید