دبیر کل حزب همت:جشن چهارمین سالگرد تاسیس حزب همت برگزار می شود

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و در آستانه چهارمین سال تشکیل حزب همدلی مردم تحول خواه(همت)، نشست سراسری این حزب با حضور مقامات کشوری و با شعار «تحول خواهی» روز پانزدهم بهمن ماه جاری در تهران برگزار می شود.

مرتضی فغانی دبیر کل حزب همت در گفت گویی اختصاصی با خبرنگار ما ضمن اشاره به اندیشه های ارزشمند حضرت امام (ره) و منویات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت توجه ویژه به موضوع تحول خواهی افزود: این حزب به عنوان یک جریان فعال سیاسی جوان با شعار تحول خواهی در گام دوم انقلاب در صدد فرهنگ سازی و مطالبه گری این مهم در عرصه های مختلف اقتصادی، آموزشی، اجتماعی و فرهنگی است.
وی بی ادعایی و مطالبه گری را از جمله خط مشی های حزب همت دانست و گفت: این حزب برای ایجاد تحول و اصلاح امور مدیریتی و اجرایی کشور علاوه بر تدوین برنامه های کارشناسی، با نیروهای جوان، انقلابی و متخصص خود، آمادگی کمک به دولت برای رهایی از مشکلات موجود را دارد.
دبیر کل حزب همت ادامه داد: متاسفانه بعد از انتخابات اکثر احزاب فعالیت های خود را متوقف کرده و مطالبه گری از منتخبین برای تحقق اهداف اعلام شده در انتخابات را به فراموشی می‌سپارند.
وی با بیان اینکه فعالیت احزاب نباید فقط به فصل انتخابات محدود گردد، اظهارداشت : یکی از کارکردهای مهم احزاب و جریان های سیاسی به عنوان نمایندگان مردم ، پیگیری تحقق وعده هایی است که کاندیداها در ایام انتخابات داده اند . در واقع احزاب باید به عنوان دولت در سایه ، مرتبا عملکرد دستگاه های مختلف را ارزیابی نموده و به مردم منعکس نمایند تا شاهد این میزان ناهنجاری در جامعه نباشیم.
وی تاکید کرد: اگر احزاب، فارغ از گرایش سیاسی در مبارزه با مفاسد اقتصادی پیشگام بودند و منافع ملی و مردم را در نظر می گرفتند، امروز شاهد این میزان رانت، انتصابات فامیلی و فساد اقتصادی در کشور نبودیم.
فغانی افزود: حزب همت تلاش می کند تا با گسترش و سازماندهی قوی در آینده سیاسی کشور نقش ایفا کندو جوانان با استعداد و انقلابی را وارد عرصه های مدیریتی کشور نماید تا همانند دوران دفاع مقدس در جهاد اقتصادی نیز برای رسیدن به ایرانی آباد و مدرن جانفشانی کنند و در صف اول خدمت به مردم باشند.
وی ادامه داد: حزب همدلی مردم تحول خواه (همت) در ماه های پایانی سال 1396 با حضور جمعی از همفکران عملگرا و درد آشنا با بهره مندی از منویات مقام معظم رهبری در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران و مبتنی بر خواسته های مردم تشکیل گردید.
فغانی با اشاره به اینکه مهم‌ترین خصلت‌ سیاسی ایرانیان تحول خواهی است، اظهار داشت: بهترین نمونه آن در قرن حاضر، تحول‌خواهی مردم ستمدیده در دوران طاغوت بود که در نهایت با همدلی و همت، به تحقق انقلاب شکوهمند ایران اسلامی منجر شد.
دبیر کل حزب همت تاکید کرد: اگر دو جریان سیاسی اصول گرا و اصلاح طلب را دو سر خط مستقیم در نظام سیاسی کشور بدانیم، جریان تحول خواه حزب همت، در میانه این خط قرار دارد و این جریان، نه‌ اصولگرایی را رد می کند و نه اصلاح طلبی را، نه فقط به‌ ماندگاری اصول بدون تغییر می اندیشد و نه صرفاً با اصلاحات لحظه‌ای، احساسی و تند موافق است.
وی ادامه داد: نگرش حزب همت و تحول‌خواهان به کشور عزیزمان، نگاه به یک سیستم زنده می‌باشد که این سیستم برای ادامه حیات، نیازمند تعامل پویا با محیط اطراف خود و مردم است. لذا با توکل به الطاف خداوند متعال، تلاش حزب همت بر این استوار است که در زیست بوم سیاسی ایران اسلامی، با بازخورد از خروجی‌های اشتباه قبلی و پیش خورد از ورودی های آتی، آینده و حیات این سیستم را تضمین نماید.
فغانی به برخی از مهمترین گفتمان های حزب همت بدین شرح اشاره کرد:
• طرح انتقادات اساسی، صرفاً به شرط ارائه پیشنهادات متناسب و اجرایی و دوری از جنجال های خبری بی پایه و اساس
• اجتناب از تکرار ناکامی های دو جریان سیاسی غالب در کشور با رجوع به مشارکت اندیشمندان
• پرداختن به موضوعات بیکاری و فساد در حوزه های اقتصادی و اجتماعی به عنوان یک مطالبه مهم عمومی
• تکیه بر اقتصاد مقاومتی و مردمی، با تاکید بر حضور بخش خصوصی و تعاونی

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید