حسین نوش آبادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گسترش مسئله گرامیداشت روز جهانی قدس به سایر کشور های اسلامی از طرفی موجب زنده نگه داشتن موضوع فلسطین و جلب توجه مسلمانان و دولت های اسلامی به خطر صهیونیسم و از طرفی دیگر باعث بصیرت و غیرت اسلامی در برابر خیانت های سازشکارانه برخی دولت های عربی گردید.
دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه همراهی برخی سران دولت های اسلامی با آمریکا و خیانت رئیس جمهوری وقت مصر در صلح موسوم به کمپ دیوید در سال ۱۹۷۸ را بهانه ای برای بی تفاوتی و سستی سایر کشورهای اسلامی و زمینه سازش و سکوت دولت های به اصطلاح اسلامی دانست.
وی اضافه کرد: فرمان حضرت امام خمینی (ره) و تعیین روز جهانی قدس در ۱۶ مرداد ۱۳۵۸، فضای جهان اسلام را تحت تاثیر قرار داد و موضوع فلسطین که در حال فراموشی بود، یکباره احیا شد.
نوش آبادی ابتکار روز قدس را که با برگزاری راهپیمایی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، به استقبال سایر مسلمانان در سراسر جهان انجامید، مورد اشاره قرار داد و گفت: با افشای خیانت برخی دولت های اسلامی و اوج گرفتن مبارزات مردم فلسطین و احساس حمایت آنان از سوی ملت و دولت ایران و شکل گیری انتفاضه در سرزمین های اشغالی و انزوای سران سازشکار برخی دولت ها و رهبران گروه ها و احزاب داخلی فلسطین، امروز شاهد موج امید در میان مسلمانان به ویژه ملت مظلوم فلسطین هستیم .
سخنگوی سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که با اتحاد و همبستگی بیشتر جهان اسلام در آینده شاهد رهایی قدس شریف و آزادی ملت ستمدیده فلسطین از چنگال صهیونیست جنایتکار باشیم.