روز مخصوص آشپزی در تقویم جهانی

در تقویم جهانی یک روز هم با عنوان روز جهانی آشپزی نامگذاری شده است، که در رابطه با جزئیات و تاریخچه این روز نیز دانستنی های مهمی وجود دارد.

لذت یک غذای خانگی به بهانه روز جهانی آشپزی

قطعاً آشپزی بخش مهمی از زندگی ما محسوب می شود و همه مجبور هستیم تا حدی آن را یاد بگیریم. جالب است بدانید که روز جهانی آشپزی هم در دنیا وجود دارد که به ما یادآوری می کند هیچ چیز مهم تر از تجربه طعم های تازه و لذت بردن از وعده های غذایی خوشمزه نیست. همچنین به ما کمک می کند که یادمان باشد یاد گرفتن آشپزی یک مهارت مهم است که باعث افزایش سطح سلامت مان می شود و همچنین راهی برای ارائه سنت های خانوادگی ما نیز است. در تقویم روزهای جهانی، یک روز به نام روز جهانی آشپزی تعیین شده است که مختصر نگاهی در این بخش از نمناک به آن خواهیم داشت.

روز آشپزی

تاریخچه روز جهانی آشپزی

روز جهانی آشپزی در 25 سپتامبر جشن گرفته می شود و به ما انگیزه می دهد که دوباره به آشپزخانه سر بزنیم و به دنبال تهیه غذا های تازه باشیم. در واقع روز جهانی آشپزی فرصتی را فراهم می کند که ما یاد بگیریم غذاهای جدید تر و خوشمزه تری درست کنیم.

تاریخچه آشپزی به همان روزهایی بر می گردد که اولین انسان ها روی کره زمین زندگی کردند و متوجه شدند غذایی که روی آتش پخته شده باشد، خوشمزه تر از غذای خام است. کم کم با تغییر فرهنگ ها در آشپزی هم تغییراتی به وجود آمد و غذاها لذت بخش تر و سالم تر شدند. روز جهانی آشپزی هم از همان زمان ایجاد شد و طعم های مختلف روی کار آمدند.

آشپزی

تا اینکه شرایط به جایی رسید که مردم فقط غذاهای پخته شده می خوردند و کسی به غذای خام علاقه نداشت. از همان زمان های قدیم هم مادران و مادربزرگ ها سه وعده غذایی در طول روز تهیه می کردند.

کمی قبل از سال 1960 کم کم فست فود ها روی کار آمدند اما جزء مواد غذایی کمیاب بودند اما این روز ها به دلیل تغییر سبک زندگی، غذاهای فست فودی طرفداران بسیار بیشتری دارند.

جالب است بدانید که ادویه ها تقریباً در قرن 17 برای آشپزی مورد استفاده قرار گرفتند و به خاطر این که سخت به دست می آمدند، استفاده از آنها خیلی گسترده نشده بود و کم کم رواج پیدا کردند.

استفاده از ادویه ها

یخچال های مدرن هم در سال 1876 اختراع شدند که آشپزی را به طور کل تغییر دادند. به خاطر تمام اهمیت هایی که عنوان شد، روز جهانی آشپزی نامگذاری شده است. شما می توانید به بهانه ی این روز، آشپزی کنید و لذت خوردن غذای خانگی را در آن احساس کنید.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید