تنظیم روابط با حوزه سلامت از اولویتهای تامین اجتماعی است

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حوزه درمان تأمین اجتماعی در نخستین گام باید روابط ما با حوزه سلامت کشور تنظیم شود و تعاملات بین بخشی با وزارت بهداشت و سایر حوزه‌ها مورد توجه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، میرهاشم موسوی در جلسه‌ای با مدیران حوزه معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: پاسداری از سلامت مردم و بیمه شدگان بر عهده همکاران حوزه درمان است و از زحمات همکاران این حوزه درمان تشکر می‌کنیم و به روح شهدای سلامت کشور به ویژه شهدای سازمان تأمین اجتماعی درود می‌فرستیم.

وی ارتقا و تحول در حوزه درمان تأمین اجتماعی را یکی از اولویت‌های این سازمان ذکر کرد و افزود: مهمترین خدمتی که سازمان تأمین اجتماعی به جامعه تحت پوشش ارائه می‌دهد و برای همه مردم اهمیت ویژه دارد، حوزه درمان است و باید برنامه‌های این حوزه را بیش از گذشته جلو ببریم و خدمات را ارتقا دهیم.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اهمیت برنامه‌ریزی راهبردی در این سازمان گفت: هیچ برنامه‌ای را بدون رویکرد برنامه‌ریزی راهبردی جلو نمی‌بریم و برنامه‌محوری در همه حوزه‌ها از اولویت‌های ما خواهد بود. باید بدانیم در هر حوزه در چه شرایطی هستیم و باید به کجا برسیم و شاخص‌ها و اهدافی که باید به آن برسیم را مدون می‌کنیم.

موسوی ایجاد تحول را مستلزم فراهم شدن شرایط و الزامات دانست و اظهار داشت: تحول بدون نرم‌افزار و سخت‌افزار لازم امکان پذیر نیست و آنچه همواره باید مورد توجه قرار گیرد این است گه تحول نیازمند هماهنگی بین بخشی است و باید در همه حوزه‌های عملکرد سازمان به دنبال هماهنگی و هم‌افزایی باشیم.

وی ادامه داد: باید وجه مشترک بخش‌های مختلف سازمان را مورد توجه قرار دهیم و همه مجموعه سازمان تأمین اجتماعی باید به یک واحد منسجم برای تحقق اهداف و وظایف سازمانی تبدیل شود.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه بخش عمده نیروی انسانی این سازمان در حوزه درمان مشغول به خدمت هستند، گفت: در حوزه درمان منابع انسانی اهمیت مضاعف دارد و برآورده شدن مطالبات این عزیزان را باید مورد توجه قرار دهیم و برای افزایش رضایتمندی همکاران حوزه درمان اقدام خواهیم کرد.

موسوی دفاع از منافع بیمه شدگان تأمین اجتماعی را مهمترین هدف این سازمان برشمرد و تأکید کرد: منافع سازمان تأمین اجتماعی در حوزه درمان این است که بهترین خدمت با بهترین کیفیت و با استانداردهای لازم و بهترین هزینه به مردم ارائه شود.

وی با تأکید بر تفویض اختیارات لازم به مدیران حوزه درمان تأمین اجتماعی گفت: مدیران تأمین اجتماعی متناسب با مسئولیت‌های خود اختیارات لازم را خواهند داشت هر اختیاری که موجب بهبود عملکرد شود، را به مدیران تفویض می‌کنیم.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی، نظارت و ارزیابی دقیق ادارات کل و مدیریت‌های درمان تأمین اجتماعی سراسر کشور را از دیگر اولویت‌ها برشمرد و اظهار داشت: الگوی مشخصی برای انتصاب مدیران باید داشته باشیم و صلاحیت‌های عمومی و تخصصی مدیران را به درستی شناسایی کنیم. معاونت درمان باید مدیران حوزه درمان استان‌ها را براساس شاخص‌های دقیق رتبه‌بندی و مشخص کند که کدام مدیران با برنامه‌ها و سیاست‌های کلان سازمان هماهنگی بیشتری دارد.

موسوی بر لزوم طراحی الگوی ارائه خدمات درمانی در سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد و افزود: خرید خدمات راهبردی بهترین الگو برای حوزه درمان تأمین اجتماعی خواهد بود و ما بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را در اختیار جامعه شریف بیمه شدگان و بازنشستگان قرار می‌دهیم.

وی توسعه عادلانه خدمات درمانی را از دیگر شاخص‌های دارای اهمیت ویژه برشمرد و گفت: عدالت در همه حوزه‌ها مهم است و در عرصه سلامت اهمیت مضاعف دارد. برقراری عدالت در حوزه سلامت باید در صدر اولویت‌ها قرار گیرد و توسعه خدمات باید با اولویت مناطق محروم انجام شود.

امیرعباس منوچهری معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از حوزه درمان این سازمان پرداخت و گفت: از مجموع حدود ۷۰ هزار نفر کارکنان سازمان تأمین اجتماعی، ۵۰ هزار نفر از کادر درمان هستند و حدود ۸ هزار پزشک و ۱۷ هزار نفر کادر پرستاری در نزدیک به ۴۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی سراسر کشور مشغول خدمت به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید