باید قدردان پرستاران باشیم/ انتظار از جامعه پرستاری

وزیر بهداشت، به مناسبت روز پرستار، پیامی را خطاب به جامعه پرستاری کشور صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین‌اللهی، در پیام خود آورده است: سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز بزرگداشت مقام پرستار را به جامعه گرانقدر پرستاری کشور صمیمانه تبریک می گویم.

انتخاب سالروز ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت زینب کبری (س) به عنوان روز پرستار نشانه عظمت و رفعت این قشر خدوم، دلسوز، پرتلاش و فداکار است. زیرا حضرت زینب (س) گرامی‌ترین سرمشق صبر و مقاومت برای همه انسان‌ها در طول تاریخ است که در دشوارترین شرایط، رسالت امام حسین (ع) را تکمیل و پیام جاودانه عاشورا را در گوش عالم و آدم طنین انداز کرد.

نامگذاری این روز فرخنده به عنوان روز پرستار، ادای احترام به فرشتگان رحمت الهی است که خدمت به خلق را بزرگترین افتخار خود می‌دانند و به واسطه این افتخار در پی کسب رضای الهی اند؛ و چه نارسایند واژه‌ها در برابر انسان‌های بزرگی که گوهر درخشان مهر و عاطفه، پرستار زخم‌های به خون نشسته صحرای کربلا را الگوی خود قرار داده اند و جهانی را با فداکاری‌ها و مرارت‌های خود به حیرت واداشته اند.

پرستاری در فرهنگ ایرانی و اسلامی، جایگاه رفیعی دارد. جامعه پرستاری، مجموعه‌ای متخصص، توانمند و پویا با هدفی مقدس، سرشار از مهر و کرامت به همنوع و شیفته خدمت است.

پرستاران هم با جسم و هم با روح بیمار سر و کار دارند. هم به جسم بیمار کمک می‌کنند و بهبودی او را سرعت می‌بخشند و هم جان و روح او را به آرامش و اطمینان می‌رسانند.

پیشینه درخشان ارائه خدمات خالصانه جامعه پرستاری در سال‌های پرافتخار دفاع مقدس و شهادت صدها نفر از گروه پرستاری در این راه، همچنین، تلاش و مجاهدت بی‌دریغ آنان در خط اول مبارزه با همه‌گیری بیماری کرونا و تقدیم ده‌ها شهید همچون برگ زرینی پرافتخار در دفتر پربرگ و بار حماسه‌های کشور می‌درخشد.

پرستاری حرفه‌ای انسانی و اسلامی است و جامعه و کشوری چون ما که سرشار از عواطف و ارزش‌ها است، باید به این منادیان مهر و کرامت و اسطوره‌های تعهد و مسئولیت شناسی به دیده تکریم بنگرد.

بر همه ما فرض است که از این انسان‌های فداکار، پُرعاطفه و دلسوز که از بیماران در مراحل دشوار رنجوری و دردمندی مراقبت و حمایت می‌کنند، به رسم احترام به ارزش‌ها و فضائل انسانی، قدردانی کنیم.

از پرستاران نیز انتظار است که قدر خود را بدانند و این حرفه شریف را مقدس بشمارند؛ چرا که هر کمک پرستار به بیمار، حسنه‌ای الهی و شایسته پاداش اخروی است.

اینجانب ضمن قدردانی از تلاش‌های مجدانه و اهتمام سختکوشانه پرستاران گرانقدر کشور، روز خجسته پرستار را به جامعه شریف پرستاری شادباش می‌گویم و از درگاه خداوند متعال، سلامتی و بهروزی این ایثارگران صدیق نظام سلامت را خواستارم.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید