ایران می تواند قطب گردشگری سلامت شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ایران توانمندی بالایی برای تبدیل شدن به قطب گردشگری سلامت دارد و هر چه میزان گردشگران بیشتر باشد، باعث افزایش سطح اقتصاد ملی، درآمد و پویایی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در بازدید از نمایشگاه گردشگری سلامت در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران، افزود: باید ظرفیت‌های بیشتری برای گردشگری سلامت در کشور فراهم شود، از آنجایی که ایران با توانمندی بالاتر قیمت تمام شده پایین‌تری دارد، می‌توانیم در این زمینه رقیب جدی بسیاری از کشورها حتی کشورهای ارزان قیمت باشیم.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان‌های کشور دارای خدمات استاندارد با کیفیت هستند، ادامه داد: این مزیت فرصتی فراهم می‌کند بیمارستانها مجوز آی پی دی دریافت کنند و از اهداف راهبردی در ارتقای کیفیت خدمات درمانی در عرصه بین المللی بشمار می‌رود.

زالی با اشاره به معرفی توانمندی‌های درمانی، تخصصی، فوق تخصصی و خدماتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این نمایشگاه، از واحد امور بین المل دانشگاه تشکر کرد که چنین فرصتی را برای معرفی توانمندیهای مراکز درمانی تحت پوشش فراهم کرد و گفت: اجرای برنامه‌های توسعه‌ای خصوصاً در حوزه ملی و بین‌المللی در دستور کار دانشگاه است.

وی افزود: ارائه کیفیت بالا و استانداردهای بین المللی پزشکی ما مورد توجه کشورهای دیگر قرار گرفته و توریسم درمانی می‌تواند در قالب پلتفرم جذاب از حوزه گردشگری ایجاد شود زیرا این صنعت بسیار مهم و قابل رقابت بوده و جایگاه ما را در سطح منطقه و بین الملل خاص تر می‌کند.

زالی تصریح کرد: تنوع خدمات، رقابت کشورهای همسایه، توسعه زیرساخت‌ها در کشورهای منطقه و تغییراتی در فرآیند پذیرش بیماران موجب شده تا این حوزه با چالش‌های مختلفی روبه‌رو باشد و گردشگری سلامت باعث ایجاد ترقی در اقتصاد ملی، افزایش تبادل علم و افزایش کسب علم و باعث شناخت سنت کشورها می‌شود.

رضا زندی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دارای ۷۳ بیمارستان دولتی، نظامی و خصوص بوده و جمعیت ۶ میلیون نفری را برای ارائه خدمات درمانی تحت پوشش دارد.

وی افزود: در حال حاضر ۵۰ مرکز جراحی فوق تخصصی در کشور اعمال پیوند کبد، کلیه، مجاری ادرار را انجام می‌دهند و با توجه به اینکه مراکز درمانی ما ظرفیت‌های بالایی در ارائه خدمات به بیماران دارند، در حوزه جذب گردشگر سلامت نیز به منظور افزایش درآمد ارزی و توسعه بیمارستانها می‌توانند نقش آفرین باشند.

زندی تاکید کرد: توریسم سلامت در بخش خصوصی می‌تواند بسیار موفق عمل کند و اکنون با مشارکت بخش دولتی به توانمندی‌های موفقی در این زمینه رسیده ایم و باید توسعه یابند.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید