پوشش فیبرنوری بابل با حضور وزیر ارتباطات تکمیل شد

فیبرنوری

به گزارش ریان و به نقل از روابط عمومی ایرانسل، آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطی ایرانسل در استان مازندران با حضور «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، «امیر محمدزاده لاجوردی»، جانشین وزیر در امور ارتباطات و معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، «سید محمود حسینی‌پور»، استاندار مازندران، امام جمعه بابل، «قاسم عزیززاده گرجی»، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران و فرماندار بابل، «ایرج روحی»، مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در مناطق روستایی و مجری طرح خدمات عمومی اجباری، «اسماعیل اعزی»، مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات مازندران، «فرهاد جاویدی»، مدیرکل رگولاتوری منطقه شمال، «ذکریا صالحیان»، مدیرکل […]

به گزارش ریان و به نقل از روابط عمومی ایرانسل، آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطی ایرانسل در استان مازندران با حضور «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، «امیر محمدزاده لاجوردی»، جانشین وزیر در امور ارتباطات و معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، «سید محمود حسینی‌پور»، استاندار مازندران، امام جمعه بابل، «قاسم عزیززاده گرجی»، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران و فرماندار بابل، «ایرج روحی»، مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در مناطق روستایی و مجری طرح خدمات عمومی اجباری، «اسماعیل اعزی»، مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات مازندران، «فرهاد جاویدی»، مدیرکل رگولاتوری منطقه شمال، «ذکریا صالحیان»، مدیرکل زیرساخت مازندران، «مهدی کیانی»، شهردار بابل، اعضای شورای شهر بابل، «بیژن عباسی‌آرند»، مدیرعامل ایرانسل و اهالی رسانه، در محل کتابخانه عمومی آیت‌الله روحانی بابل، برگزار شد.

در این مراسم، تکمیل پوشش اینترنت پرسرعت فیبرنوری ایرانسل برای منازل و کسب‌وکارها (FTTx) در شهر بابل، اعلام شد. همچنین با افتتاح سایت 5G ایرانسل در شهر آمل، تعداد سایت‌های نسل پنج ایرانسل در کشور به عدد ۸۴۷ رسید. علاوه بر این، سایت ارتباطی ایرانسل برای پوشش روستاهای مُرسم و اوسا در شهرستان میان‌دورود نیز توسط وزیر ارتباطات، به بهره‌برداری رسید.

در مراسم امروز، با انجام تست سرعت بر بستر شبکه فیبرنوری ایرانسل در محل مراسم، سرعت ۹۴۴ مگابیت بر ثانیه در این شبکه به ثبت رسید. به این ترتیب و با گسترش پوشش فیبرنوری ایرانسل در  تمام شهر بابل، ساکنان این شهر می‌توانند با ثبت درخواست سرویس فیبرنوری، از سرویس پرسرعت اینترنت فیبرنوری برای منازل، مدارس، کسب‌وکارها  و… بهره‌مند شوند.

همچنین هشتصد و چهل و هفتمین سایت نسل پنج ایرانسل در کشور، با سرعت دانلود ۹۷۳ مگابیت بر ثانیه، به بهره‌برداری رسید تا ایرانسل همچنان رکورددار تعداد سایت نسل پنج تلفن‌همراه در ایران باشد.

افتتاح دو سایت ارتباط روستایی ایرانسل در روستاهای مُرسم و اوسا، از توابع بخش مرکزی شهرستان میان‌دورود، با دستور وزیر ارتباطات، بخش دیگر آیین بهره‌برداری از پروژه‌های ارتباطی ایرانسل در استان مازندران بود. با افتتاح این دو سایت که از محل اعتبار طرح USO وزارت ارتباطات تأسیس شده است، ۲۸۰ خانوار با ۸۴۷ نفر جمعیت، به شبکه اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل متصل شدند.

منبع: دیجیاتو

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید