با عرض پوزش، این نام‌کاربری از قبل وجود دارد!

ایران

  محرمانه تلقی کردن نامه‌های اداری خلاف قانون است/ انتشار نامه‌ای که بر خلاف ضابطه مهر محرمانه خورده، ایرادی ندارد

  اسناد محرمانه اسنادی است که اطلاعات شخصی افراد را افشا می‌کند در صورتی که اطلاعات اداری،‌ اطلاعات شخصی افراد نیست و باید در اختیار همه قرار بگیرد و محرمانه تلقی کردن نامه‌های اداری خلاف قانون است اما متأسفانه این کار خلاف انجام می‌شود و دستگاه‌های نظارتی نیز نظارت لازم را انجام نمی‌‍دهند.

  وزیر بهداشت: وضعیت تخت بیمارستانی نسبت به جمعیت در گیلان خوب نیست

  وزیر بهداشت، با بیان اینکه ۱۷ هزار تخت درمانی در کشور افتتاح شده است، گفت: تا پایان دولت حداقل یک هزار تخت درمانی دیگر در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.متاسفانه نسبت تخت به جمعیت در گیلان خوب نیست و دولت در تلاش است تا با بهره‌برداری سریع‌تر از بیمارستان ۴۲۱ تختخوابه لاکان این وضعیت را بهبود ببخشد.

  آسم، پیامد یک بیماری نیست

  عضو انجمن آسم و آلرژی ایران با بیان اینکه ۹ تا ۱۳ درصد گروه‌های سنی مختلف در کشور به بیماری آسم مبتلا هستند، گفت: از آنجا که آسم یک بیماری التهابی است، آلودگی هوا می‌تواند میزان بروز و شدت این بیماری را افزایش دهد؛ بر همین اساس در کلان‌شهرها که آلودگی هوای بیش‌تری دارند، میزان ابتلا به این بیماری نیز افزایش می‌یابد.

  لزوم ارتقای سطح سواد سلامت جامعه

  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: برای تأمین سلامت در همه ابعاد باید زیرساخت‌های سلامت تقویت شود و مردم از نظر مکانی، زمانی و اقتصادی دسترسی مناسبی به خدمات سلامت داشته باشند. از این رو دانش و سطح سواد سلامت جامعه بسیار مهم است.

  خدمات پزشکی رایگان به کودکان زیر ۷ سال ابلاغ شد

  وزیر بهداشت در خصوص مصوبه دولت در ارائه خدمات رایگان به کودکان زیر ۷ سال در مراکز دولتی توضیحاتی ارائه و اعلام کرد که این مصوبه به همه بیمارستان‌های وزارت بهداشت ابلاغ شده است.

  وضعیت مطالبات داروخانه ها

  معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران، از تسویه حساب مطالبات سال گذشته داروخانه ها درقالب سهم سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد.

  عوامل مرگ‌ومیرهای ناشی از کار

  رئیس انجمن بهداشت حرفه‌ای ایران با اشاره به افزایش آمار مرگ و میر کارگران به دلیل حوادث و بیماری‌های ناشی از کار گفت: بیماری‌های قلبی ـ عروقی، سرطان و بیماری‌های تنفسی جزء مواردی است که سلامت کارگران را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ بطوری که سه‌چهارم مرگ‌های ناشی از کار مربوط به این بیماری‌هاست.

  دهقانی: ارز ترجیحی به واردات تجهیزات پزشکی قطعاً اشتباه است

  روح‌الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری در نشست خبری سالیانه در محل معاونت علمی برگزار شد و در خصوص تخصیص ارز به کالاهای دانش بنیان، تجهیزات پزشکی و واردات کالاها توضیحاتی را ارائه داد.

  سامانه برخط رصد کمبودهای دارویی راه اندازی می شود

  معاون برنامه‌ریزی اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، از آنجا که سازمان غذا ودارو متولی اصلی مساله کمبود دارو در کشور است، بناست به زودی سامانه برخط اعلام کمبودهای دارویی در کشور راه اندازی شود.

  افزایش ظرفیت دندانپزشکان، بهبود شاخص‌های دهان و دندان را در پی ندارد

  نشست شورای رصد کلان سلامت، با موضوع بررسی چالش‌ها و راهبردهای حوزه دندانپزشکی، برگزار شد و عنوان گردید که افزایش ظرفیت آموزش دندانپزشکی، منجر به بهبود شاخص‌های دهان و دندان نمی شود.