مریم اردبیلی :«هزارفردا» بدیع و خلاقانه است

طرح خلاقیت«هزارفردا» از جمله طرح‏های بدیع و خلاقانه برای دختران نوجوان پایتخت است که به گفته مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران« گل سرسبد» طرح‌های دخترانه محسوب می‏‌شود. مریم اردبیلی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه از ابتدای امسال وعده اجرای مجموعه «هزار امید» داده شده بود، اظهارکرد: «هزار امید» از جمله مجموعه مدل‌هایی است که یک تعداد از دختران نوجوان را درگیر یک مدل از کنشگری می‌کند . وی با بیان اینکه دختران نوجوان برای ما یک گروه هدف خاص و مهم هستند؛ ادامه داد: نه فقط برای اینکه حوزه این اداره کل در ارتباط […]

طرح خلاقیت«هزارفردا» از جمله طرح‏های بدیع و خلاقانه برای دختران نوجوان پایتخت است که به گفته مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران« گل سرسبد» طرح‌های دخترانه محسوب می‏‌شود.

مریم اردبیلی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه از ابتدای امسال وعده اجرای مجموعه «هزار امید» داده شده بود، اظهارکرد: «هزار امید» از جمله مجموعه مدل‌هایی است که یک تعداد از دختران نوجوان را درگیر یک مدل از کنشگری می‌کند .

وی با بیان اینکه دختران نوجوان برای ما یک گروه هدف خاص و مهم هستند؛ ادامه داد: نه فقط برای اینکه حوزه این اداره کل در ارتباط با زنان و خانواده است بلکه به این جهت که دختران ما اگر در واقع از سنین نوجوانی ودر زمان شکل گیری هویتشان، کنشگری موثر و فعال را بیاموزند و  تغییر دیدگاهشان از نگاه منفعل، تحت تاثیر و تاثیرپذیر به نگاه عامل، فعال، کنشگر تاثیرگذار و حلال مسائل تبدیل شود، یک تغییر بزرگ در کل جامعه رخ خواهد داد. چنین زنانی از این نسل، آینده جامعه ما را خواهند ساخت و مادران فردا خواهند بود که به طور حتم در عرصه‌های اجتماعی موثر هستند.

مشاور شهردار تهران در امور زنان و خانواده همچنین با بیان اینکه « هزارفردا» تنها رویداد شهرداری برای دختران نیست اضافه‌کرد: رویداد تهران دخت از سایر طرح هایی بود که در آن ۷۰ مدل ایده کنشگری دختران نوجوان به دست ما رسید ، طرح‌های مهم دیگری هم داشتیم که هرکدام مخاطب خاص خود را داشت؛ از ایده تا اجرا با ۲۱۳ نفرشرکت کننده، دختران فردا با۱۳۰ نفر، پیشران نوآور با ۴۳۳ نفر، انتخاب مسیر با ۷۹ نفر، اردو شهربا ۱۵۵۰ که در مجموع 2هزار و۴۴۷ دختر نوجوان در این رویدادها شرکت کردند.

اردبیلی با تاکید بر این توصیف که « هزارفردا» گل سرسبد این مجموعه طرح‌هاست، تصریح کرد: این طرح یکی از مجموعه طرح های خاص ما خواهد بود که یک مدل نوآورانه، یک سبک کاری در کل کشور ( به صورت ملی و فراملی) ، بدیع و از جنس مهارت های آینده است که تاکنون بیش از 10هزار نفر درگیر آن شده اند که امیدواریم این عدد بیشتر نیز شود.

اسراری، دبیر علمی رویداد «هزارفردا» هم در ادامه توضیحات مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران با تاکید بر این موضوع که «هزار فردا» یک رویداد خلاقیت با بهره‏مندی از هوش مصنوعی است اظهارکرد: هر رخدادی طبیعتا از مسیر رویا‌پردازی و خیال پردازی می‌گذرد و این اثرگذاری در یک پروسه سنی بیشتر است که آن هم دوران کودکی و نوجوانی است.

وی ادامه داد: «هزار فردا» رویداد خلاقیت بر ساختار خیال پردازی است که باید برای اجرای آن بیک اتمسفر و بستری فراهم شود تا خود را بروز دهد.

وی یادآورشد: شروع این رویداد با طرح داستان نویسی  همراه است که توسط منتور‌ها و اساتید هدایت می‌شود. این آموزش که نوجوانان ما دریابند نوشتار و نویسندگی می‌تواند ابتدای خلق هر چیز باشد، در آینده به آنان کمک خواهد کرد و جامعه را به سمت غنای ادبی پیش می‌برد.

 

 

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید