وعده عین‌اللهی برای تکمیل پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع

وزیر بهداشت، در یک برنامه تلویزیونی وعده داد پروژه های پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع و برنامه سلامت خانواده، تا پایان دولت سیزدهم تکمیل شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام عین‌اللهی، چهارشنبه شب با حضور در برنامه تلویزیونی صف اول، در ابتدا به تازه‌ترین آمار مصدومان حادثه تروریستی کرمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۴۷ نفر در بیمارستان‌های کرمان بستری هستند که ۲۰ نفر از آنها بدحال هستند و از این ۲۰ نفر، ۱۰ بیمار اینتوبه شده اند.

وی در ادامه به پویش ملی سلامت اشاره کرد و افزود: تاکنون ۳۹ میلیون و ۲۵۴ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال در پویش ملی سلامت، غربالگری دیابت و فشارخون بالا شده اند.

عین اللهی گفت: تاکنون حدود ۸۰۰ هزار نفر با بیماری پرفشاری خون و حدود ۴۰۰ هزار نفر با بیماری دیابت، شناسایی شده اند که از بیماری خود آگاه نبوده اند.

وزیر بهداشت از تشکیل پرونده سلامت برای این افراد خبر داد و افزود: افرادی که با عارضه فشارخون بالا و دیابت شناسایی می‌شوند، تحت نظر مراقب سلامت خواهند بود.

عین اللهی به اجرای برنامه سلامت خانواده اشاره کرد و گفت: این برنامه در ۱۸۰ شهرستان اجرا شده و پیش بینی می‌کنیم تا پایان دولت سیزدهم، در سراسر کشور این برنامه اجرا شود.

وی افزود: وضعیت سلامت جمعیت روستایی کشور به مراتب بهتر از شهرها است و دلیل آن هم، وضعیت تغذیه، هوای سالم و…، در روستاها است.

وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که پزشکان ما کار پیشگیری انجام نمی‌دهند، گفت: وظیفه پیشگیری بر عهده مراقبین سلامت است.

عین اللهی در خصوص تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع و…، افزود: پیش بینی می‌کنیم تا پایان دولت سیزدهم، تمامی این برنامه‌ها در کشور تکمیل شود.

وی در ادامه به وضعیت تخت‌های بیمارستانی در کشور اشاره کرد و گفت: در این دو سال و ۵ ماه از عمر دولت سیزدهم، ۱۶ هزار تخت افتتاح شده است.

وزیر بهداشت افزود: در طول تاریخ قبل و بعد از انقلاب سابقه ندارد که در مدت ۴ ماه ۱۸۰۰ تخت بیمارستانی افتتاح شود. تمامی این تخت‌ها و تجهیزات تولیدات ایرانی بوده است.

عین اللهی ادامه داد: حدود ۷ هزار تخت دیگر در برنامه است که افتتاح شود.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید