بیمه شدگان امکان دسترسی به سوابق درمانی را دارند

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تمامی سوابق درمانی بیمه شدگان سلامت از طریق سامانه شهروندی بیمه سلامت قابل ذخیره و دریافت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمشید شایان فر افزود: در حال حاضر جمعیت بیمه شدگان سلامت کشور از مرز ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عبور کرده و این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه شهروندی بیمه سلامت به نشانی Bimesalamat.ir از سوابق درمانی خود و مدت اعتبار بیمه نامه خود مطلع شوند.

وی ادامه داد: سامانه شهروندی بیمه سلامت قابلیت این را دارد که افراد فاقد بیمه نیز به آن مراجعه و نسبت به بیمه خود اقدام کنند. همه بیمه شدگان سلامت کشور در ۴ صندوق قرار دارند و اطلاعات ویزیت پزشکان، دارو، جراحی و خدمات تصویربرداری از طریق این سامانه برای بیمه شدگان ذخیره می‌شود و به نوعی برای حفظ سوابق درمانی این افراد اهمیت ویژه دارد.

شایان فر افزود: همچنین، از طریق این سامانه خدمات بیماران صعب العلاج هم قابل دریافت است. اطلاعات ۱۱۰ بیماری خاص و صعب العلاج در این سامانه بارگذاری شده و بیش از ۲ میلیون بیمار خاص و صعب العلاج می‌توانند تمامی خدمات دریافتی، مراکز طرف قرارداد و داروخانه‌های مورد نظر برای دریافت داروی این بیماران را مشاهده کنند.

مدیرکل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: اطلاعات درمانی همه بیمه شدگان سلامت کشور از از تاریخ ۱۴۰۱، در این سامانه برای افراد با وارد کردن کد ملی قابل مشاهده است.

وی افزود: صندوق روستاییان بیمه سلامت با جمعیت ۲۰ میلیون نفری بزرگ‌ترین صندوق بیمه کشور است که شامل روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر می‌شود. پس از آن ۱۷ میلیون در صندوق بیمه ایرانیان قرار دارند که افراد ۵ دهک اول این صندوق رایگان بیمه هستند و پس از آن مشمولان دهک‌های ۶، ۲۰ درصد، افراد دهک ۷، ۳۰ درصد و افراد دهک ۸، ۴۰ درصد حق بیمه خود را پرداخت می‌کنند.

شایان فر ادامه داد: همچنین ۸ میلیون نفر هم در صندوق کارکنان دولت قرار دارند که خودشان و فرزندان آنها مشمول این صندوق هستند و در نهایت صندوق سایر اقشار کوچک‌ترین صندوق بیمه سلامت با ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بیمه شده است.

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید